Celjani s petardo napolnili mrežo estonskih prvakov

Nogometaši Celja so tekmovalno sezono odprli v Estoniji, kjer so se v okviru prvega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov pomerili s Floro. Celjani so bili precej boljši nasprotnik skozi celoten obračun in so zasluženo prišli do visoke zmage z 0:5.

Celjani so povedli v sedmi minuti, ko je iz neposredne bližine žogo v prazno mrežo pospravil Aljoša Matko. Tri minute kasneje je vodstvo povišal Damjan Vuklišević, tik pred odhodom na odmor pa je v polno s pomočjo prečke zadel še Mark Zabukovnik.

V drugem polčasu se je dominacija Celja nadaljevala. Takoj po vstopu v igro je do zadetka prišel Roland Aarons, v zadnji minuti rednega dela igre pa je končnih 0:5 postavil Tamar Svetlin.

“Na tekmeca smo se zelo dobro pripravili. Tudi glede na potek tekme, mislim, da smo dominirali v vseh segmentih in s tem je prišel tudi dober rezultat. Upam, da bomo tudi na povratni tekmi nadaljevali v tem stilu,” je po tekmi dejal strelec drugega zadetka Vuklišević.

Začetna postava Celja:

Rozman; Krefl, Zec, Vuklišević, Karničnik (od 74. Kouter); Zabukovnik, Svetlin, Bobičanec (od 70. Kvesić); Matko (od 70. Aarons), Menalo (od 74. Popović), Kučys (od 83. Edmilson)

Dogajanje v živo:

konec tekme – Celjani so zasluženo slavili s 5:0, povratna tekma pa bo v torek na prenovljenem Stadionu Z’dežele

90′ – Svetlin je poskrbel, da je odjeknila petarda v mreži Flore

85′ – strel Svetlina je švignil mimo gola

82′ – varovanci Damirja Krznarja so stopili na zavoro, pritisk na vrata domačih pa je upadel

70′ – Rolando Aarons je takoj po vstopu, s prvim dotikom, preigral gostujočo obrambo in poskrbel za 0:4!

63′ – sijajna podaja Karničnika, toda nova zapravljena priložnost Kučysa

61′ – Zabukovnik je prišel do skoka po podaji s kota, a njegov strel je zletel mimo vrat

57′ – Kučys preprosto nima svojega dne, iz imenitne priložnosti je grdo zgrešil

53′ – nekaj dela tudi za Rozmana, ki pa ga je opravil z odliko

48′ – Matko je pletel pred vrati domačih, a zaman

polčas – Celjani so prvi polčas dobili z 0:3, rezultat pa bi lahko bil še višji

45+1′ – 3:0! V POLNO JE S POMOČJO PREČKE ZADEL MARK ZABUKOVNIK

41′ – lepo akcijo Celjanov je zaključil Svetlin, tudi tokrat pa je zadetek preprečil Grunvald, prav gotovo najboljši posameznik Flore

40′ – sam je proti vratom Estoncev stekel Matko, znova pa se je izkazal domači čuvaj mreže

39′ – na drugi strani je čez gol udaril Karničnik

38′ – z razdalje je sprožil Markus Soomets, Flora pa se je le malce prebudila

36′ – domači so prvič resneje ogrozili celjski gol, toda Sergej Zenjov je bil nenatančen

34′ – zopet je bilo vroče pred vrati Estoncev, ki so vendarle uspeli razčistiti žogo

31′ – Flora se je po dolgem času otresla močnega celjskega pritiska

28′ – neverjetno kakšno priložnost je znova zapravil Kučys

25′ – domači ne pridejo iz svoje polovice, popolna dominacija Celja

24′ – nevaren poskus Tamarja Svetlina je v kot odbil nogometaš Flore

22′ – nova celjska priložnost, a avtogol domače ekipe je preprečil vratar Evert Grunvald

21′ – Matko je pri izvedbi kazenskega strela stresel prečko

20′ – ENAJSTMETROVKA ZA CELJE! Priboril jo je Luka Menalo

15′ – prvič so zapretili tudi domačini, toda po strelu Marka Andersa Lepika je bil na pravem mestu Matjaž Rozman

10′ – 2:0!! Tokrat je bil natančen Damjan Vuklišević!

7′ – GOOOOL!! Aljoša Matko je po predložku Aljaža Krefla poskrbel za vodstvo Celja!

6′ – VELIKA PRILOŽNOST ZA CELJE! Iz neposredne bližine pa jo je zapravil Armandas Kučys

4′ – celjski nogometaši oblegajo domača vrata, Estonci pa se osredotočajo predvsem na branjenje

3′ – Celje, ki je v vlogi favorita, je na začetku tekme prevzelo pobudo