Slovan povratek Riere pozdravil s petardo v celjski mreži

Nogometaši Celja so v Bratislavi proti Slovanu iskali zgodovinski preboj v tretji krog kvalifikacij za Ligo prvakov, toda bili so daleč od uspeha. Celjani so od 16. minute igrali z igralcem manj, povratek trenerja Alberta Riere pa so Slovaki pozdravili s petardo v celjski mreži (5:0).

Prva tekma v knežjem mestu se je, kljub izraziti premoči Celjanov, končala z izidom 1:1. Povsem drugačna zgudba je bila na Slovaškem, kjer so bili grofje povsem nemočni, Slovan pa je pokazal svojo moč in slavil s 5:0.

V 16. minuti je rdeči karton prejel Damjan Vuklišević, priložnost iz prostega strela pa je izkoristil Marko Tolić. Vodstvo je v 30. minuti povišal David Strelec, v drugem polčasu pa so v polno zadeli še Robert Mak, Strelec in Tigran Barseghyan.

Celjani so tekmo odigrali brez Žana Karničnika in Tamarja Svetlina, ki imata težave s poškodbo. Ob porazu se selijo v kvalifikacije za Ligo Evropa, kjer bodo v tretjem krogu moči merili z irskim Shamrockom. Irce je na obeh tekmah nadigrala praška Sparta.

Začetni postavi Slovana in Celja, pod postavama pa dogajanje, ki smo ga spremljali v živo:

Dogajanje v živo:

90+2′ – konec tekme, Slovan – Celje 5:0

90+2′ – porumenel je Romun Dulca

90′ – sodnik je tekmo podaljšal za dve minuti

87′ – Sharani je dolgo pletel v kazenskem prostoru, na koncu pa ga je zaustavil Štubljar

85′ – priložnost je zapravil Zuberu Sharani

77′ – nova velika priložnost Slovana, blizu šestega zadetka je bil Matuš Vojtko

75′ – PETARDA V CELJSKI MREŽI, SIJAJEN ZADETEK BARSEGHYANA

72′ – STRELEC ŠE DRUGIČ NATANČEN PO LEPI PODAJI TOLIĆA

68′ – iz igre Aljaž Krefl in Matija Kavčič, v igro pa Denis Popović ter Marco Dulca

60′ – KRASNA AKCIJA SLOVANA, ZA 3:0 JE ZADEL ROBERT MAK … ASISTENCO JE VKNJIŽIL TOLIĆ

58′ – blizu svojega drugega zadetka je bil Tolić, žoga je švignila mimo celjskih vrat

48′ – varovanci Alberta Riere na začetku drugega dela izgledajo bolj kot v prvem polčasu

46′ – trojna menjava pri Celju: iz igre Mario Kvesić, Armandas Kučys in Jošt Pišek, v igro pa Ivan Brnić, Edmilson ter Klemen Nemanič

46′ – začetek drugega polčasa

45+1′ – konec prvega polčasa

45+1′ – Tolić je prejel rumeni karton

45′ – sodnik Fabio Maresca je prvi polčas podaljšal za eno minuto

43′ – Celje po dolgem času z nekoliko daljšim napadom

39′ – celjski nogometaši bodo v primeru izpada v tretjem krogu kvalifikacij za Ligo Evropa igrali proti irskemu Shamrocku, ki ga je na obeh tekmah nadigrala praška Sparta

37′ – VRATNICA REŠUJE CELJANE! PO STRELU KUCKE JE ŽOGA ZADELA DAVIDA ZECA, A SE JE ODBILA V VRATNICO

35′ – Celjani ob igralcu manj težko zadržijo žogo, obramba Celja ves čas na preizkušnji

30′ – DAVID STRELEC JE IZKORISTIL LEPO PODAJO CESARJA BLACKMANA IN POVIŠAL VODSTVO … 2:0

24′ – Juraj Kucka je poskušal z močnim strelom, blokiral ga je celjska obramba

17′ – Lovro Štubljar je prejel zadetek v ‘vratarjev kot’

17′ – VODSTVO SLOVANA … IZ PROSTEGA STRELA JE BIL NATANČEN MARKO TOLIĆ

16′ – Damjan Vuklišević je kot zadnji igralec Celja podrl Davida Strelca, sodnik mu je pokazal rdeči karton

14′ – Aljoša Matko je po prodoru sprožil mimo gola

13′ – poskus Matije Kavčiča je prijel vratar Dominik Takač

10′ – Slovaki prevzemajo terensko pobudo, celjska obramba se je potegnila nekoliko nazaj

7′ – Albert Riera po povratku prvič na klopi Celja

5′ – Slovan se je otresel začetnega pritiska Celjanov

2′ – Kenan Bajrić bi z glavo skoraj ugnal svojega vratarja, ki pa se je izkazal z obrambo