NK Celje z golom Sešlarja v 90. minuti premagal Maribor

Nogometaši Celja so v zaostalem 2. krogu 1. SNL na domačem igrišču premagali NK Maribor z 2:1. Odločilni gol je v zadnji minuti rednega dela tekme zadel Svit Sešlar, v prvem polčasu pa je asistiral za zadetek Kučysa.

Z zmago nad Mariborom so se Celjani po 8. krogih prvenstva prebili na 5. mesto. Za vodilno Olimpijo zaostajajo 4 točke.

Celjani so proti Mariboru imeli več žogo v nogah in sprožili več strelov od tekmeca. V vodstvo je domačine v 27. minuti po odlični podaji Svita Sešlarja popeljal litovski napadalec Kučys. Mariborčani so izenačili šele v drugem polčasu, ko je novinec v dresu vijoličastih s strelom z roba kazenskega prostora presenetil domačega vratarja Rozmana, ki mu je žoga v gol pobegnila pod telesom.

Ko je že kazalo na delitev točk med štajerskima kluboma, je na sceno še enkrat stopil novinec Sešlar, ki je po ukradeni žogi na sredini igrišča in protinapadu sprejel žogo nekoliko desno v kazenskem prostoru, nekoliko počakal in s prefinjenem strelom v daljši kot zadel za končno zmago domačinov.

Celjani so imeli prednost v posesti žoge (61 %: 39 %), strelih proti golu (16:14) in strelih na gol (7:6)

NK Celje : NK Maribor 2:1 (1:0)