Celjani nudili dober odpor favoritom

Celjski košarkarji, ki sicer tekmujejo v drugi slovenski košarkarski ligi, so sinoči igrali pokalno srečanje s sosedi iz Laškega, ki v tej sezoni znova sodelujejo v prvi ligi.

Začetek je pripadel gostom, ki so prvo četrtino dobili za 12 točk. Domači so v drugem kvartalu držali ravnotežje, v tretji četrtini pa so se Laščanom približali. Po pol ure igre so namreč zaostajali za štiri točke, malo pred tem, v 29. minuti pa so s košem Žige Žepiča celo vodili z 62:61. V 34. minuti je Andro Antonić iz prostih metov zadel za 69:70. V sklepnem delu je bila uspešnejša ekipa iz višjega ranga tekmovanja.

Celje : Zlatorog Thermana Laško 75:87 (15:27, 22:21, 25:18, 13:21)

Rizman 21, Žepič 14, Antonić 9, …

V soboto so Celjani gostovali v Ilirski Bistrici, kjer so zmagali za 15 točk. S 33 je pri gostih prednjačil kapetan Jan Rizman.

Slavnostno odprli kolesarsko progo Celje-Štore-Šentjur: “Celje postaja regionalno kolesarsko vozlišče.” (foto, video)