Celjani boljši od še enih Gorenjcev

Celjski hokejisti so sinoči na domačem prizorišču odigrali tekmo državnega prvenstva s kranjskim Triglavom.

Uvodni zadetek je v 8. minuti prispeval Ahmet Jakupović. Gostje so izenači v 13. minuti, Nik Širovnik pa je v 17. minuti znova popeljal domače v vodstvo.

Jaka Gajšek; foto: Peter Ocvirk

V 35. minuti je Triglav znova izenačil. Ob koncu druge tretjine so domači vpisali dva zadetka. V 39. minuti je za Celjane zadel Bohdan Panasenko, v 40. minuti pa je na 4:2 povišal Mikus Mintautiskis.

V 44. minuti so gostje znižali na gol zaostanka. Ob igralcu več so domači kmalu za tem, pisala se je 46. minuta, preko Nika Grahuta znova vodili za dva. Vsi dvomi o zmagovalcih so se razblinili v 56. minuti, ko je bil znova uspešen Mintautiskis, minuto za njim pa znova Panasenko, ki je postavil končni izid.

Namesto Jakoba Brandnerja je vso tekmo med vratnicama stal Jaka Gajšek, ki je tekmo končal z 90,48 % obramb.

Podobno kot prejšnji teden, ko so Celjani na domačem ledu izgubili s Slavijo, je tudi tokratna tekma postregla s številnimi izključitvami.

RST-Pellet Celje : Triglav Kranj 7:3 (2:1, 2:1, 3:1)

V četrtek, 17. oktobra, bo v Celju v okviru AHL ob 19. uri tekma z ekipo Wipptal Broncos Weihenstephan.