Celjani po 3:0 ostali praznih rokavic

V intenzivni seriji tekem so celjski hokejisti sinoči na domačem ledu igrali tekmo Alpske hokejske lige in po lepem vodstvu na koncu priznali premoč južnotirolski ekipi.

Veselje Marka Sojerja; foto: Peter Ocvirk

V prvi četrtini so oba zadetka prispevali Celjani. V 8. minuti je mrežo gostov načel Mikus Mintautiskis, v 15. pa je na 2:0 povišal Mark Sojer.

Jure Sotlar je v 22. minuti povišal na visokih 3:0, a si je takrat redkokdo mislil, da bi Celjani lahko ostali brez zmage. Gostje so v 28. in 30. minuti znižali na 3:2.

Nik Širovnik je v 44. minuti Celjane znova nekoliko oddaljil od gostov. Ti so v zadnje četrt ure popolnoma zagospodarili in dosegli še štiri zadetke. V zadnji minuti so domači sicer poskušali z igro brez vratarja, a je gostujoča zasedba potrdila svojo zmago.

RST-Pellet Celje : Wipptal Broncos Weihenstephan 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)