V sedemdesetih letih delovanja Srednje zdravstvene in kozmetične šole Celje se je zvrstilo ogromno prostovoljskih dejavnosti, od glasbenih nastopov, kulturnih prireditev, medsebojne pomoči, krvodajalskih akcij, udeleževanje dobrodelnih koncertov in do drugih dejavnosti.
Prostovoljsko delo je na šoli organizirano od leta 1995 in razpisano v okviru interesnih dejavnosti. Dijaki prostovoljsko delo opravljajo v različnih socialno-varstvenih ustanovah in na OŠ Glazija. Tovrstno delo dijakom omogoča pridobivanje izkušenj in na podlagi njih učenje nesebične pomoči, pravilnega pristopa do sočloveka, komunikacije in sprejemanja drugačnosti.
Prejšnji teden so mednarodni dan prostovoljstva obeležili z okroglo mizo. V nadaljevanju preberite, kako je vse skupaj zapisala dijakinja Anamari Mikša:
Začeli smo jo s slovensko in šolsko himno Srčno srečni. Govorili smo o pomembnosti prostovoljstva in samih delujočih prostovoljcih, ki s svojo nesebično pomočjo, stiskom rok in iskrenim nasmehom pomagajo drugim ter jih hkrati osrečujejo, sebi pa nahranijo dušo in srce. Okroglo mizo pod mentorstvom prof. Petra Čepina Tovornika je moderirala Anamari Mikša, dijakinja 3. d programa zdravstvena nega in prostovoljka. Na njej so bile gostje Helena Brežnik, nekdanja dijakinja in profesorica ter prva koordinatorica prostovoljstva na šoli, Milan Ninić, nekdanji dijak, aktiven prostovoljec, ki je še danes z lastnim humanitarnim društvom Enostavno pomagam delujoč na tem področju in Ana Gobec, nekdanja dijakinja, fotografinja in prostovoljka. Govorili so o lastnih zgodbah in izkušnjah iz opravljanja tega poslanstva ter kako je to delo vplivalo na njihova življenja in osebni razvoj.
Predstavnik dijaške skupnosti Vito Nick Modic iz 2. d je predstavil življenjsko zgodbo o našem nekdanjem dijaku Aleksandru (Sašu) Percu, ki se je leta 2013 hudo ponesrečil, za katerega na šoli poteka dobrodelna akcija med dijaki in zaposlenimi.
Skupaj smo ugotovili, da ljudje ne moremo biti sami in da bomo vedno potrebovali lepo besedo, ramo za solze, topel dotik, kar pa so nam še dodatno potrdili predstavniki šolske skupine GLOG, in sicer vokalistke Ajda Stropnik, 1. kta, Ana Korenjak, 2. d, Ana Šuhel, 3. ktc, Vito Nick Modic, 2. d, na saksofonu in Gašper Gobec, 3. c, na kahonu s pesmijo Treba je pomagati pod mentorstvom prof. Danijela Berdena na klavirju.
Na svetu smo z razlogom, ki ga prej odkriješ, če nekaj svojega časa posvetiš sočloveku, mu prisluhneš in si na koncu dneva samo človek z velikim srcem.
Okrogli mizi so prisluhnili dijaki 2. b, 2. kta, 2. fb in 3. d, naši upokojeni profesorji ter povabljeni gostje iz institucij, s katerimi naša šola že vrsto let in desetletij uspešno sodeluje na področju prostovoljske dejavnosti.