Prvi prijavni rok za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe za prihodnje študijsko leto je za nami. Po Sloveniji so fakultete skupaj prejele dobrih 16 tisoč prijav, kako pa je s temi v Celju?
Prvi prijavni rok za vpis v dodiplomske in enovite magistrske študijske programe za študijsko leto 2025/26, ki se je zaključil 18. marca, je na 18.800 razpisanih vpisnih mestih javnih visokošolskih zavodov in koncesioniranih programov privabil 16.254 prijav slovenskih in EU državljanov. Univerza v Ljubljani je prejela 9.915 prijav, Univerza v Mariboru pa zbrala 3.823 prijav.
Na Univerzo na Primorskem se je prijavilo 1.222 bodočih študentov, ostale univerze in samostojni zavodi pa so prejeli 1.209 prijav. Zanimanje je bilo največje za zdravstvo, ekonomijo, računalništvo in pravo.
Kako pa je z vpisom na celjskih fakultetah?
Na celjske fakultete se je skupaj prijavilo 249 bodočih študentov. Dva študijska programa imata omejitev vpisa. V nadaljevanju si oglejte natančne podatke s celjskih fakultet.
Fakulteta za zdravstvene vede v Celju ponuja program Zdravstvena nega. Na redni študij se je prijavilo 71 kandidatov (39 razpisanih vpisnih mest, omejitev vpisa). Za izredni študij pa je število prijav znašalo 26 (60 razpisanih vpisnih mest, ni omejitve vpisa).

Mednarodna fakulteta za družbene in poslovne študije v Celju izvaja dva programa, in sicer Ekonomija v sodobni družbi ter Poslovanje v sodobni družbi. Na univerzitetni program Ekonomija v sodobni družbi se je prijavilo 9 kandidatov (37 razpisanih mest, ni omejitve vpisa), za izredni študij pa je bilo 10 mest brez prijav. Na visokošolski strokovni program Poslovanje v sodobni družbi se je prijavilo 62 kandidatov (68 razpisanih mest, ni omejitve vpisa), za izredni študij pa je bilo razpisanih 10 mest z eno prijavo.

Visoka šola za proizvodno inženirstvo v Celju ponuja program Sodobno proizvodno inženirstvo. Na redni študij se je prijavilo 20 kandidatov (15 razpisanih mest, omejitev vpisa). Za izredni študij je na voljo 30 mest, prijavilo pa se je pet kandidatov.
V Velenju Fakulteta za varstvo okolja izvaja program Varstvo okolja in ekotehnologije. Na redni študij se je prijavilo 16 kandidatov (50 razpisanih mest, ni omejitve vpisa), za izredni študij pa so prejeli eno prijavo.
Fakulteta za logistiko Univerze v Mariboru, ki deluje v Celju, ponuja dva študijska programa, in sicer Gospodarska in tehniška logistika ter Logistika sistemov. Na prvi program se je prijavilo 46 kandidatov (90 razpisanih mest, ni omejitve vpisa), za izredni študij pa so prejeli eno prijavo. Na program Logistika sistemov se je prijavilo 8 kandidatov (50 razpisanih mest, ni omejitve vpisa), za izredni študij pa ni bilo prijav.
Kaj pa prijave na 1. rok na celjskih javnih višjih strokovnih šolah?
Na programe Šole za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje se je skupaj prijavilo 33 bodočih študentov in sicer na program fotografija 14 (35 vpisnih mest), hortikultura 5 (35) ter snovanje vizualnih komunikacij in trženja 12 (35). Izredno sta se prijavila 2 bodoča študenta na program hortikultura
Na višje strokovne programe Šolskega centra Celje pa redni študij avtoservisni menedžment 28 (30) ter 3 izredni, gradbeništvo 17 (50) in 6 izredni, mehatronika 15 (50) in 2 izredni ter strojništvo 35 (70) in nihče na izredni.
Na programe Arbitura Celje se je prijavilo 20 študentov, Ekonomske šole Celje pa 43. Na višješolskih strokovnih programih Šolskega centra Šentjur bo študiralo vsaj 31 študentov, največ 18, na programu Živilstvo in prehrana.