Novi delovni prostori ob Teharski cesti so pogoj za boljše delo in uveljavljanje na tržišču Začetek prireditev in proslav v počastitev praznika celjske občine in dneva vstaje slovenskega naroda je tokrat pripadal obrtnemu kolektivu celjskega Steklarja, ki je ob Teharski cesti odprl nove delovne prostore. Gre za pomembno delovno zmago, ki smo je veseli tembolj, ker jo je dosegel majhen kolektiv, ki je v prvem obdobju preživel precej organizacijskih sprememb, dokler se ni 1959. leta osamosvojil in krenil na lastno pot.
Čeprav bo šele prihodnje leto slavil desetletnico samostojnega dela, je že v tem času dosegel uspehe, na katere je lahko ponosen in ki kažejo, kako naj obrtne delovne organizacije rešujejo svoje probleme, če se hočejo znebiti osnovnih težav in uveljaviti s svojim delom. Kolektiv celjskega Steklarja je vsekakor primer, ki ga lahko postavimo za zgled.
Ob otvoritvi novih delovnih prostorov je bila slavnostna seja delavskega sveta kolektiva, katere so se udeležili številni predstavniki javnega in političnega življenja celjske občine, delovnih kolektivov in drugi. Med gosti so bili Olga Vrabič, Zdravko Trogar, Zvone Dragan, Emil Roje, Franc Rojšek, Vili Skrt, Ivan Uranjek in drugi. Slavnost je začel direktor podjetja, Otmar Riva, zatem pa je član delavskega sveta, Vili Grazer govoril o nastanku in poti kolektiva vse do današnjih dni.
Kolektiv je vložil v nov objekt okoli 60 milijonov starih dinarjev lastnih sredstev in kreditov in tako je ob Teharski cesti dobil ne samo nove delavnice, marveč tudi skladišče, upravne prostore in stanovanje za oskrbnika. Tej investiciji se bo morala v prihodnje pridružiti še ena — nabava novih strojev, kajti sedanja strojna oprema je že zastarela.
O izredni rasti kolektiva pa govorijo še nekateri podatki. Medtem ko je imel Steklar ob svoji ustanovitvi 26 delavcev, jih ima danes nad 50, bruto produkt pa se je v istem razdobju povečal za več kot 500 odstotkov!
Celjski tednik, 18. 7. 1968