Velika in manjša dela vsepovsod


Ni kaj reči, akcija je v polnem teku. V njej ima Občinska komunalna skupnost pomembno mesto in velike naloge. Ne gre samo za tistih več kot 400 črnih točk, marveč še predvsem za druga dela.

Rekonstrukcija mestnega peš križišča bo končana avgusta letos. Pri delih nastopajo precejšnje težave. Tudi v tem, da gre za pretežni del ročnih del, da nastajajo težave tudi zaradi nediscipliniranega parkiranja osebnih vozil itd. Gradbišče je parkirišče. Navzlic temu sprejemljivemu opravičilu, javnost ni zadovoljna s poteki del.

Slomškov trg bodo predvidoma pričeli tlakovati v začetku maja, medtem, ko naj bi Tomšičev trg prišel na vrsto konec maja.

Za ureditev spodnjega dela Stanetove in Prešernove ulice so načrti naročeni. Izdelani bodo julija letos. Z deli bi lahko pričeli jeseni. Vendar je ta začetek zaradi pomanjkanja denarja vprašljiv.

Ureditev Mestnega parka poteka po načrtu. Vse kaže, da bo tako imenovana interna otvoritev za letošnji dan mladosti. Seveda pa bodo jeseni letos in spomladi prihodnje leto z deli nadaljevali.

Na Savinjskem nabrežju zaenkrat niso predvidena večja dela. Predvsem zaradi skorajšnje položitve glavnega kanalskega zbiralnika.

Občinska komunalna skupnost pa je uredila postavitev nekaj novih klopi, košev za

smeti in zamenjavo luči na Splavarskem mostu.

Dela pri ureditvi mestnih vpadnic potekajo. Nekatera so že končana. Problem je nastal zaradi postavitve drevoreda ob Dečkovi cesti. Ob robu pločnika je namreč več komunalnih vodov. Na vsak način pa je posaditev dreves na tem območju planirana.

Tudi Sončni park je postal gradbišče. Zdaj navažajo material za izravnavo platoja.

Kaže, da bo letos izravnan na površini okoli 10.000 kvadratnih metrov in da bi v poletnih mesecih že lahko pričeli s prvimi komunalnimi deli. Sicer pa je znano, da bodo dela za ureditev Sončnega parka trajala še nekaj let in da bo do prihodnjega leta šele nakazan, kakšen bo oziroma naj bi bil.

V sanaciji »črnih točk« zavzema zdaj glavno mesto zamenjava parkovnih klopi ter delno urejanje zelenic. Tu imajo in bodo imele glavno besedo krajevne skupnosti in hišni sveti.

Na sploh pa se pri teh in drugih delih, pri urejevanju zelenic, parkov in nasadov pojavlja kot problem pomanjkanje humusa. Potrebovali bi ga okoli deset tisoč kubičnih metrov, na voljo pa ga bo le polovica. Zato bo treba z zemljo več kot varčevati!

Akcija torej teče, toda ali smo v njen voz vpreženi vsi? Tudi organizacije združenega dela, tudi hišni sveti…

Novi tednik, 19. 4. 1979