Brigada sestavljena iz članov sindikata iz Celja in okolice je že v prvih dneh pokazala velik uspeh. Kljub temu, da je bilo skoraj vse orodje, ki ga je prejela brigada od Gozdne uprave v Poljčanah pokvarjeno, je v 12 delovnih dneh nasekala 2.830 prm bukovih drv.
Brigada šteje 130 brigadirjev, ki so razdeljeni na tri čete, katere stalno tekmujejo med seboj. Najboljši uspeh je dosedaj pokazala II. četa pod vodstvom komandirja Humana, ki presega dnevno normo 5-—10 odstotkov. Med desetinamipa so najboljše desetine tov. Krajnc Franca, Pušar Stanka, Špilar Joška in II. desetina 2. čete, ki stalno presega normo do 30 odstotkov in je že šestkrat prejela prehodno zastavico, kot. najboljša desetina. Med posamezniki so najboljši: Goričar Janda, Kotnik Stanko, Pušar Stanko, Debeljak Ciril, Prah Alojz, Arnoš Anton, Volavšek Franc, Vošinek Ivan, Klos Rudi, Knez Rudi, Povalej Slavica in še mnogi drugi. Prostore kjer stanujejo, so si lepo uredili, ter okrasili s slikami in parolami. Hrana je dobra in izdatna, ne primanjkuje pijače ter večernega brigadnega rajanja. Nazorni grafikoni prikazujejo dnevno produkcijo po desetinah, četah in celotne brigade.
Nepravilen odnos do brigade pa je pokazala Gozdna uprava v Poljčanah. Ko je brigada »Potočnik Romana« prispela v Poljčane ni dobila od uprave vodiča, ki bi jo odpeljal na sekališče. Zgradba, kjer je sedaj nastanjena ni bila pripravljena za brigado, ter so si morali brigadirji sami delati ležišča in počistiti prostore. Uprava niti ni preskrbela brigadi kuhinjsko posodo, niti orodja.
Tak slab odnos ima Gozdna uprava v Poljčanah tudi do svojih stalnih delavcev, ki celo 2 do 3 mesece ne prejemajo svojih prejemkov. Oglarji, ki kuhajo oglje živijo v slabih razmerah, ter jim uprava ne nudi zadostne pomoči.
Zadnji čas je, da Gozdna uprava z upraviteljem na čelu odpravi vse te napake, uredi vsa vprašanja in s tem pokaže pravilen odnos do brigade in skupnosti.
Celjski tednik, 27. 8. 1949