Ob Koprivnici v Celju je včeraj ponoči neznani storilec vlomil v osebno vozilo. Ukradel je voznikov potni list in dve ženski ročni uri.
Na Ulici Dušana Kvedra v Šentjurju je neznanec vlomil v stanovanje stanovanjskega bloka. Ukradel je nekaj kosov zlatnine.
V Celju je neznanec vlomil v prostore športnega društva. Ukradel je okoli 500 € gotovine.
Današnje policijsko poročilo policisti zaključujejo s podatki o včerajšnji poškodbi s pirotehničnim izdelkom.
Policisti uporabi pirotehničnih izdelkov namenjajo veliko pozornosti. Po osmih letih izvajanja projekta Bodi zvezda, ne meči petard, so med lanskimi božično-novoletnimi prazniki zabeležili najnižje število poškodb, poškodovanega premoženja in prekrškov doslej. A eno je statistika, ki ne pove veliko o posledicah nepremišljene uporabe pirotehničnih sredstev in za zmeraj zaznamovanega življenja.
Včeraj smo policisti na območju Štor obravnavali primer, ko se je mladoletnik pri uporabi pirotehnike huje poškodoval. V roki mu je razneslo petardo imenovano »cobra« Deček ima huje poškodovano desno roko, ter lažje poškodbe po telesu in na levi roki. Naj bo ta dogodek opomin vsem, ki se ne morete upreti uporabi pirotehnike. Ne pozabite, da vam lahko nepremišljena uporaba pirotehničnih sredstev za vedno zaznamuje življenje.
V letošnjem letu se nekoliko spreminjajo določbe Zakona o eksplozivih in pirotehničnih izdelkih. Tako je prodaja ognjemetnih izdelkov 1. kategorije, katerih glavni učinek je pok, fizičnim osebam dovoljena od 19. do 31. decembra, njihova uporaba pa je dovoljena od 26. decembra do vključno 1.januarja – in ne do 2. januarja, kot je bilo doslej. Uporaba ostalih pirotehničnih izdelkov (rakete, fontane, baterije, pirotehnične vžigalice, čudežne svečke, zlati dež, tortne fontane, čmrlji …) ostaja dovoljena skozi celo leto.
Prodaja, posest in uporaba pirotehničnih izdelkov v nasprotju z omejitvami pomenijo prekršek, za katerega je predvidena globa od 400 do 1.200 evrov.
Pri tem se izdelek tudi zaseže!