Kaj muči Celjane: od lisic do obratovalnega časa bazena in (ne)organiziranega prenosa nogometnih tekem


Na spletnem portalu Servis 48 lahko občanke in občani Celja podajajo pobude ali pritožbe, na katere nato Mestna občina Celje poda odgovor ter se skuša odzvati z reševanjem problema oziroma predloga.

Preverili smo nekaj aktualnih zadev, ki “mučijo” prebivalce Celja. Tokrat so prednjačile težave oziroma predlogi v zvezi z lisicami, (ne)organiziranim prenosom tekem nogometne reprezentance na evropskem prvenstvu, obratovalnega časa na bazenu, evropskega rokometnega prvenstva do 20 let in parkirnimi mesti v centru.

Servis 48 je javno dostopna storitev oziroma portal Mestne občine Celje, s katero želijo spodbuditi občanke in občane, da sodelujejo pri ustvarjanju boljše in lepše podobe našega knežjega mesta.

To so nekateri predlogi oziroma problematike, ki so jih v zadnjem času zaznali Celjani in Celjanke:

Parkiranje za zaposlene v centru Celja

Pobudnik na Servisu 48 bi si želel več parkirnih mest za tiste, ki so zaposleni v centru Celja.

“Garažna hiša se hitro napolni, ima tudi premalo prostorna parkirna mesta, na katera včasih niti ne moreš parkirati. Žal imamo nekateri slabe plače in nam parkiranje predstavlja strošek, ki ga delodajalec ne vrača,” je zapisal.

Parkirišče Spodnji grad. (Foto: Google Maps)

Na portalu so mu odgovorili, da je parkirni režim v Celju urejen podobno kot v ostalih mestih, in sicer na način kratkotrajnega parkiranja do dveh uri v strogem centru mesta (modra cona), ki je tudi dražje. “Za dolgotrajna parkiranja so na voljo parkirišča v II. coni, ki so na obrobju mesta in so cenejša od modre cone. Trenutno je največ prostora na parkirišču Vrunčeva ulica ali Teharska cesta,” so še dodali.

Lisice znova v bližini ljudi

O lisicah v Celju smo poročali že lansko zimo, sedaj pa so opažene v okolici Ložnice pri Celju.

“Ker se živali prosto sprehajajo, celo po terasi, je postalo to moteče tako za okolje, kot za prebivalce. Lisic nihče ne hrani, se pa ničesar ne bojijo. Posredovali smo na krajevno skupnost, inšpektorat, lovsko družino, ampak ničesar se ni uredilo. Vemo, da se v urbanem okolju živali ne strelja, vseeno pa smatram, da bi se lahko nastavile kletke, ujete živali pa bi enostavno prenesli v naravni habitat,” je težavo predstavila Simona.

Slika je simbolična. (Foto: Pixabay)

Pri občini so ji predlagali, da se ponovno obrne na omenjene institucije, ki so pristojne za reševanje le tega.

(Ne)organiziran prenos nogometnih tekem na EP

Uporabnik Servisa 48 se je spraševal zakaj ni bilo organiziranega prenosa tekem nogometnega evropskega prvenstva, na katerem je nastopala tudi Slovenija in igralec Celja Žan Karničnik.

Javni prenosi so bili v Mariboru, Ljubljani in Kopru. V knežjem mestu prenosov ni bilo vse do osmine finala, ko se je Slovenija merila s Portugalsko, a tudi to je bilo zaradi slabega vremena odpovedano.

Tako je bilo v Ljubljani, tekme Slovenije pa so vselej napolnile Pogačarjev trg:

“Vaše vprašanje ne spada v okvir zadev, ki jih rešujemo na Servisu 48,” je bil odgovor na zastavljeno vprašanje.

Zvonovi cerkve ob prireditvah na Glavnem trgu

“Prireditve na Glavnem trgu imajo poseben čar, tudi zadnja proslava ob Dnevu državnosti z odlično organizacijo, izrednim govornikom in sijajnimi izvajalci je bila odlična. Ko le izvajanja ne bi motilo bučno zvonenje bližnje cerkve in cerkve na Miklavškem hribu. Če je mogoče ustaviti promet na Gosposki ulici v času prireditev, bi svoje lahko prispevala tudi cerkev in se za kakšno uro vzdržala nenehnega zvonenja, vsaj ob državnem prazniku,” je zapisal občan.

Dan državnosti na Glavnem trgu. (Foto: Andraž Purg)

Njegova pobuda je bila posredovana Zavodu Celeia Celje, ki je pristojen za organizacijo prireditev v mestnem jedru.

Evropsko prvenstvo v rokometu do 20 let priložnost za promocijo Celja

V Celju in Laškem se odvija evropsko rokometno prvenstvo za rokometaše do 20 let. “Razen parih plakatov ni bilo opaziti promocije prvenstva. V dvorani ni možno kupiti nobenih navijaških pripomočkov in izdelkov prvenstva. Prav tako ni nobene stojnice celjske in slovenske turistične organizacije. Menim da je dogodek idealna možnost za promocijo turizma v regiji, pa jo povsem zamujamo,” je bil ob obisku dvorane Golovec začuden gledalec.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Rokometna zveza Slovenije (@rzs_si)

Pri celjski občini, ki v zadnjih sedmih letih že šestič gosti eno izmed največjih tekmovanj za mlajše starostne kategorije, poudarjajo, da je prvenstvo dogodek zunanjega organizatorja, Evropske rokometne zveze in Rokometne zveze Slovenije, Mestna občina Celje pa je pristopila k soorganizaciji v smislu zagotovitve infrastrukture ter podpore pri promociji.

“Na odločitev organizatorje o prodaji promocijskih artiklov ne moremo vplivati, ima pa naš javni zavod, Zavod Celeia Celje, promocijsko stojnico. Za promocijo destinacije so poskrbeli na tekmah slovenske reprezentance, prav tako pa bodo pristoni tudi na polfinalni in finalni tekmi,” so še zapisali.

Obratovalni čas celjskega bazena

Občan si želi daljšega obratovalnega časa Letnega kopališča Celje. “V tej vročini bi lahko podaljšali delovni čas do 22.00,” je zapisal.

Letno kopališče Celje. (Foto: Jure Kravanja)

Letno kopališče sicer v juliju obratuje do 20.00, avgusta pa do 19.00. Pri občini so občana napotili, da se obrne na ZPO Celje, ki upravlja s kopališčem.