Marčni sejmi 2025 na celjsko sejmišče pripeljali pet tematskih sejmov (foto, video)


Te dni so se na celjskem sejmišču odvijali Marčni sejmi, ki so združili pet tematskih sejmov in na sejmišče privabili mnogo obiskovalcev.

Letošnji dogodek Marčnih sejmov je združil pet tematskih sejmov, ki so privabili ljubitelje narave, kulinarike, čebelarstva, lovstva in športa. Dogodek je vključil sejme z nazivom Dnevi lovstva, Dnevi športnega strelstva, Altermed & Flora, Festival KulinArt ter APIS Slovenia | Europe.

Dnevi lovstva so navdušili z opremo in novostmi za ljubitelje narave, Dnevi športnega strelstva so predstavili opreme in discipline, Altermed & Flora se je osredotočila na zdrav življenjski slog, samooskrbo in naravno lepoto, Festival KulinArt pa je v Celje pripeljal kulinarična doživetja z raznolikimi okusi. APIS Slovenia | Europe je tradicionalni čebelarski sejem z več kot 45-letno zgodovino, letos razširjen na evropsko raven z mednarodnimi razstavljavci. Na dogodku so sodelovale tudi osnovne in srednje šole, ki so promovirale trajnost in ozaveščale mlade o okoljskih vprašanjih.

Veliko govora je bilo tudi o zdravi prehrani

Na sejmu se je predstavila tudi Višja strokovna šola Šole za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje, ki je obiskovalcem približala svoje programe in vizijo trajnostnega pristopa k prehrani. Zaposleni na šoli je tako pojasnil, kaj so želeli prikazati: “Tokrat se osredotočamo predvsem na hortikulturo – predstavljamo sadike, ki jih pridelamo sami na ekološki način v ploščah iz recikliranega materiala. Poleg tega kuhamo špargljevo juho iz naših domačih sestavin, torej čebule, špargljev in krompirja. Naš moto je ‘Jejmo svežo in polnovredno hrano’, saj želimo spodbuditi ljudi, da uživajo domačo, zdravo hrano. Prepričani smo, da je hrana, pridelana blizu doma, veliko več vredna.”

Predstavila se je tudi Srednja šola za strojništvo, mehatroniko in medije, ki deluje v okviru Šolskega centra Celje. Dijak s smeri strojni tehnik nam je pojasnil, kaj so želeli prikazati: “Osredotočili smo se na predstavitev zdrave hrane na naši polici in na to, kako v šoli varčujemo s hrano. Tam poskrbimo, da se obroki pravočasno odpovedo, če kdo na malico ne pride, kar pomaga, da se čim manj hrane zavrže. Pri malicah jemo tudi veliko sadja. Pred jedilnico smo postavili pitnik za vodo, da zmanjšamo uporabo plastenk. O zdravi hrani se veliko pogovarjamo tudi med poukom.

Obiskovalci z letošnjo ponudbo zadovoljni

Na sejmu smo ustavili Mirkota iz Celja, ki nam je pojasnil, da je na sejem prišel predvsem zaradi Dnevov športnega strelstva: “Ta dogodek obiščem vsako leto. Posebej sem si želel videti, kakšne novosti so letos prinesli razstavljavci. Moram reči, da sem zelo zadovoljen. Ponudba je široka, veliko je praktičnih prikazov, pa tudi vzdušje na sejmu je prijetno in sproščeno.”

Nekaj časa kasneje smo ustavili še mlado družino iz Žalca. Na sejem so se odločili priti, ker so nedeljsko popoldne želeli preživeti skupaj. “Otroka sta bila še posebej navdušena nad stvarmi za lovce, midva pa sva si, ker imama oba rada sladko, podrobno pregledala kulinarični del sejma. Mislim, da se imamo vsi super,” sta še dodala starša.

Oglejte si video in fotografije z dogodka:

In še fotografije: