Mreženje, izmenjava in ogled dobrih praks podjetnikov Savinjske in Zasavske regije


mrezenje-ooz-celje

logotipi-dogodek-celje-info

OOZ Celje (SPOT svetovanje Savinjska) in OOZ Zagorje ob Savi (SPOT svetovanje Zasavje) sta organizirali mreženje, izmenjavo in ogled dobre prakse podjetnikov iz področja Savinjske in Zasavske regije.

Po jutranji dobrodošlici na OOZ Celje so se podjetniki iz Savinjske regije odpeljali proti Zasavju. Gostitelji na OOZ Zagorje ob Savi so pripravili prijazen in gostoljuben sprejem. Po uvodnem pozdravu predsednika zbornice sta svetovalki SPOT svetovanje Zasavje Saša Pegan in SPOT svetovanje Savinjska Martina Rečnik udeležencem predstavili namen in vsebino projekta ter posebnosti posameznih regij. V nadaljevanju dogodka so zasavski podjetniki in podjetniki iz Savinjske regije predstavili svoja podjetja in dejavnosti, nato pa je bil čas namenjen medsebojnemu mreženju in navezovanju novih poslovnih stikov. Ogledali so si še ponudbo podjetij, ki se predstavljajo v showroomu zasavske regije.

mrezenje-ooz-celje-1Drugi del dogodka je bil namenjen predstavitvi in ogledu družinskega podjetja KUM-PLAST d.o.o. v Zagorju, ki se že tri desetletja ukvarja s predelavo plastičnih mas. Razvili so široko paleto izdelkov, namenjenih zlasti pohištveni industriji. Večji del proizvodnje izvozijo zlasti v države vzhodne Evrope. Udeleženci mreženja so spoznali karierno pot lastnika Jožeta Uleta podjetja ter izzive, s katerimi so se in se še soočajo pri svojem poslovanju, zlasti pri vstopu na tuja tržišča. Za ohranjanje konkurenčnosti na zelo zahtevnem svetovnem tržišču se morajo nenehno prilagajati in razvijati nove izdelke po meri kupcev. Poleg te dejavnosti se Uletovi ukvarjajo še z gostinsko dejavnostjo, saj v središču Zagorja ob Savi uspešno vodijo Gostišče Kum, ki ima že več kot 100 letno gostinsko tradicijo. Za odlične okuse poskrbijo tudi s pridelavo domačega mesa.

Udeleženci so si ogledali še Rudarski muzej Zagorje, nato pa so se polni vtisov, pozitivnih misli ter novih spoznanj podali proti Celju.

Miran Gracer, Grafika Gracer d.o.o.: »Zopet ena nova izkušnja, kako so se s prestrukturiranjem iz nekdaj predvsem rudarske pokrajine nekatera podjetja in predvsem mali obrtniki preusmerili na druge gospodarske dejavnosti in s tem predvsem preživeli, v zadnjem času pa toliko napredovali, da si zaslužijo vso pohvalo. Res pa je, da samo z eno panogo v teh malce turbulentnih časih ni za računati, zato se mnogi poslužujejo še dodatne gospodarske panoge, ker je tako več možnosti, da se lahko preživi in normalno deluje, predvsem na dolgi rok. Še več takšnih srečanj, ki ne pomenijo samo izmenjave mnenj in podjetniškega mreženja, temveč tudi druženje in spoznavanje različnih vej obrti in podjetništva pri posameznikih.«

Simona Klokočovnik: »Kot vedno, je bila tudi tokrat super organizacija srečanja. Primer dobre prakse podjetja me je zopet inspiriral za nadaljnje delo. S svojimi uspehi so res lahko vsakomu dober zgled. Struktura in organizacija dela v njihovem podjetju je odlična in bi bila lahko vir navdiha marsikateremu, zlasti družinskemu, podjetju.«

Melita Travnik, Kamenik d.o.o.: »Hvala za prijetno doživetje. Zanimivo je bilo spoznati delovanje in prepletanje obdelave plastike in gostinstva ter poleg vsega še kmetijstva. Zelo lepo so nas sprejeli in nam predstavili vse, kar znajo in lahko ponudijo. Zelo dobro sem se počutila v sredini podjetnikov.«

Ursula Kantužer s.p.: »V neizmerno veselje mi je bilo preživeti čudovit dan v dobri energiji podjetnikov, ki se zavedemo, da povezani dosegamo več in skrbimo, da se med seboj spoznavamo in izmenjujemo izkušnje. Hvala za odlično organizacijo dogodka in obisk družinskega podjetja, saj sem nedvomno dobro poskrbela za napolnitev svoje vibracije.«

Ivan in Marija Vrabl, MOK-VRABL d.o.o.: »Izvedeno mreženje je bilo odlično. Želiva si še več takih srečanj, s čim bolj mešanimi panogami. Prav vesela sva bila, da sva se srečala in videla tako uspešno privatno podjetje, poleg tega pa je zanimivo tudi srečanje z različnimi podjetniki, saj smo imeli priložnost poklepetati o pozitivnih in negativnih izkušnjah na podjetniškem področju.«

V okviru SPOT svetovanje Savinjska bomo tudi v prihodnje nadaljevali z organizacijo delavnic, usposabljanj, mreženj podjetnikov, ogledov dobrih praks in odpiranj poslovnih priložnosti. Vabimo vas k udeležbi, za več informacij se obrnite na OOZ Celje, Cesta na Ostrožno 4, 3000 Celje ter na našo spletno stran www.ooz-celje.si.

mrezenje-ooz-celje-2

Martina Rečnik – Svetovalka SPOT svetovanje SAVINJSKA, foto: Arhiv OOZ Celje

Projekt je sofinanciran s pomočjo Evropskega sklada za regionalni razvoj, Ministrstva za gospodarski razvoj in tehnologijo ter SPIRIT Slovenija, javna agencija.