Regionalna razvojna agencija Savinjska, d.o.o. je v ponedeljek, 31. marca 2025, v prostorih Razvojne agencije Savinjsko-Šaleške regije v Občini Nazarje zaključila s 3. skupino projekta Podjetno nad izzive v Savinjski regiji – PONI Savinjska. 10 udeležencev je predstavilo svojo podjetniško idejo in razkrilo svoje načrte za naprej.
Udeleženci so v zadnjih 4 mesecih s pomočjo zunanjih in notranjih mentorjev ter zunanjih izvajalcev razvijali svojo podjetniško idejo in pridobivali različna znanja za nadaljnje podjetniško delo.
Udeležencem projekta ter prisotnim mentorjem in zunanjim izvajalcem se je zahvalila direktorica RRA Savinjska, d.o.o. Bojana Stopinšek, nagovoril jih je tudi župan Občine Nazarje Matej Pečovnik.

Udeleženci so z županom Matejem Pečovnikom, direktorico RRA Savinjska Bojano Stopinšek ter direktorico RA SAŠA mag. Biljano Škarja pred stavbo RA SAŠA posadili dve drevesi. Na ta način želimo prispevati k trajnostnemu razvoju, blaženju podnebnih sprememb, doprinesti k varovanju okolja, povečati samočistilne sposobnosti našega urbanega okolja, saj rastline zadržujejo vodo in čistijo tla ter predstavljajo pljuča našega planeta.
Udeleženci programa PONI Savinjska so predstavili različne podjetniške ideje:
Anamarija Turinski: Planerji
Anja Kos: Make up studio
Anteja Gros: Akademija za duhovno rast, zbliževanja narave in človeka ter obujanje slovenskega staroverstva.
Barbara Bračič Borovnik: okolje v osrčju narave, kjer otroci in odrasli v sinergiji z živalmi in naravo, skozi

delavnice, doživetja in bivanjem na naši ekološki kmetiji dobijo priložnost za optimalen telesni, duševni in duhovni razvoj človeka.
Hermina Nadlučnik: Aromaterapevtsko svetovanje, mazaže, izdelava aromaterapevtskih pripravkov in naravne kozmetike,
Pavel Mlakar: Unikatni leseni – epoksi izdelki
Stanka Atelšek: Pridelava in predelava zelišč, organizacija in izvedba izobraževalnih dogodkov
Teja Antunes: Prehransko svetovanje in celostna podpora ženskam za uravnovešanje hormonov
Toja Skok: Turistična trgovina s spominki ob Mozirskem gaju
Urša Košar: Masažni in terapevtski studio
Udeleženci so na zaključnem dogodku izrazili veliko zadovoljstvo in navdušenje nad programom, ki jim je poleg veliko novega znanja prinesel tudi nova poznanstva.
Cilj vseslovenskega projekta PONI je, da udeleženci po končanem usposabljanju ustanovijo lastni poslovni subjekt (s.p., d.o.o. in druge oblike poslovnih subjektov). V projekt PONI Savinjska bo do vključno leta 2028 vključenih 106 udeležencev.
Projekt PONI Savinjska Regionalna razvojna agencija Savinjska izvaja v sodelovanju s partnerskimi območnimi razvojnimi agencijami na območjih Savinjsko-Šaleško, Spodnje Savinjsko, Osrednje Celjsko, Dravinjsko, Obsotelje in Kozjansko.
Projekt PONI se bo s 4. skupino nadaljeval 5. maja v prostorih Inkubatorja Savinjske regije v Mestni občini Celje.