Konec marca je v Narodnem domu v Celju diplome prejela nova generacija diplomantov Fakultete za zdravstvene vede v Celju. Diplome je prejelo 40 diplomantk in diplomantov visokošolskega študijskega programa Zdravstvena nega in 2 diplomantki magistrskega študijskega programa Paliativna oskrba.
Gre za generacijo, ki jo je zaznamovala epidemija koronavirusa, a ne nujno v negativnem smislu.
Letošnji diplomanti so s študijem pričeli v času popolnega zaprtja visokošolskih inštitucij. Kot so sporočili s Fakultete za zdravstvene vede, so se študenti v času študija izkazali s svojo prilagodljivostjo, ki bo še posebej pomembna na njihovi karierni poti, saj je področje zaznamovano z zdravstvenimi izzivi in hitrimi tehnološkimi spremembami.
Kot pravijo, so se diplomanti izkazali z visoko stopnjo strokovnosti in humanosti, kar je ključno za delo v zdravstvenih poklicih. Na strokovnem področju se bodo srečali z izzivi, kot so obvladovanje novih zdravstvenih tehnologij, soočanje z demografskimi spremembami populacije in pomembnost interdisciplinarnega sodelovanja za zagotavljanje celostne oskrbe pacientov.
Dekan dr. Voga: ostanite zvesti etičnim načelom svojega poklica!
Diplomante šole, ki jo vodi, je na podelitvi nagovoril dekan, izr. prof. dr. Gorazd Voga. Na srce jim je položil pomen nenehnega učenja in profesionalnega razvoja. Poudaril je, da je zdravstveni sektor dinamično okolje, kjer se stalno pojavljajo nove priložnosti za izboljšave in inovacije. Svetoval jim je, naj vedno ostanejo zvesti etičnim načelom svojega poklica in da skrb za paciente postavijo v središče svojega delovanja. Naj bodo pri njihovem delu vodilo sočutje in strokovnosti.
ZOOM generacija
K besedi je bila povabljena tudi predstavnica diplomantov, Sanela Pečečnik. »Kako postati del skupine, ki združuje generacijo x, milenijce in novodobne Z-jevce ? Vpiši se na Visoko zdravstveno šolo v Celju in čez tri leta diplomiraj na Fakulteti za zdravstvene vede v Celju, bi lahko bila šala, če ne bi bilo res,« je karikirala. Po njenih besedah je res tudi, da so si tukaj prisotni ob vpisu na študij zadali cilj, da postanejo strokovnjakinje in strokovnjaki na področju zdravstvene nege, s skrbjo za sočloveka kot osrednjo vrednoto.
»Brez heca je tudi dejstvo, da je našo generacijo zaznamovala pandemija, v kateri smo vsi skupaj dobili še nadimek – ZOOM generacija. Med krmarjenjem skozi on-line predavanja, prakso, izpite smo usklajevali še družinsko življenje, službo in tisto malo druženja, kar nam je bilo dovoljeno,« je še dodala sveža diplomantka Pečečnikova.
Zbrane je nagovoril tudi vodja Oddelka za družbene dejavnosti Mestne občine Celje, dr. Bojan Cvelfar.