Fakulteta za zdravstvene vede v Celju je v sredo, 4. decembra 2024, na prednovoletnem srečanju Zbornice zdravstvene in babiške nege Slovenije ob 100. obletnici izobraževanja medicinskih sester na Slovenskem dobila priznanji za kakovostno izvajanje programov.
Nacionalna agencija za kakovost v visokem šolstvu je potrdila o akreditaciji podelila vsem visokošolskim zavodom, ki so podaljšanje akreditacije prejeli za obdobje 2022–2024. Ob preoblikovanju iz visoke šole v fakulteto je akreditacijo prejela tudi Fakulteta za zdravstvene vede v Celju.
“Podaljšanje akreditacije je potrditev in plod dobrega dela visokošolskega zavoda, tako na izobraževalnem, še posebej pa na razvojno-raziskovalnem področju in vpetosti v mednarodni prostor,” pravi Katja Esih, glavna tajnica Fakultete za zdravstvene vede v Celju in direktorica Regijskega študijskega središča, pod katero spada fakulteta.
Akreditacije so podeljene na podlagi standardov kakovosti na različnih področjih: izobraževalna in raziskovalna dejavnost, vpetost fakultet v okolje in zaposljivost diplomantov, ustrezna kadrovska struktura ter ustreznost prostorov in opreme za kakovostno delovanje. “Izobraževanje se na naši šoli konstantno izpopolnjuje tako na nivoju metod poučevanja z uvajanjem digitalnih metod poučevanja kot z dopolnjevanjem vsebin s spremljanjem hitrega razvoja zdravstvenih strok in raziskovanjem na zdravstveno socialnih strokovnih področjih. Pomembno poslanstvo naše fakultete je tudi družbeno odgovorno delovanje in sodelovanje z lokalnimi skupnostmi v širši regiji,” opisuje Esihova.
V petnajstletnem obdobju delovanja fakultete je bilo letos največ vpisanih – 280 študentov, ki študirajo v obliki rednega in izrednega študija. “Na fakulteti študentom predajamo znanja na sodobne, mladim generacijam prilagojene načine in metode in jih pripravljamo na zahtevno delo v realnih kliničnih okoljih. Smo fakulteta osredinjena na študente, kar pomeni, da se odzivamo na potrebe študentom in z njimi ustvarjamo partnerski odnos,” pravi glavna tajnica fakultete in dodaja, da se zavedajo, da zaradi naraščajočih potreb starajoče se populacije bodo potrebe po zdravstvenem kadru še naraščale.
Po njenih besedah pa se tudi zavedajo, da bistveni člen za zagotavljanje kakovosti izvajanja študijskih programov so visokošolski učitelji, ki so izbrani po svojih strokovnih in vzgojno-izobraževalnih dosežkih.
V prihodnosti načrtujejo opremiti sodoben simulacijski center, ki bo izboljšal trening spretnosti in veščin študentov. Pripravljajo pa tudi programe vseživljenjskega učenja za že zaposlene zdravstvene delavce.