Tematski večeri so stalnica med številnimi projekti in koncerti Glasbene šole Celje.
Mednje sodi tudi tovrsten večer oddelka pihal, ki so ga poimenovali En hribček bom kupil. Obiskovalcem koncertne dvorane so mladi ustvarjalci tokrat ponudili zgodbo, ki je imela za rdečo nit zgodbo o Martinovem.
Tako so predstavili legendo o sv. Martinu, pomenu praznika, načinih praznovanja pri nas in drugod ter pomene napitnic, še posebej Slovencem najbolj poznane Prešernove Zdravljice.
Zgodba je bila podkrepljena z bogato, tradicionalno Martinovo sceno, rdeča nit koncerta pa so bile svetilke, ki so jih poklonili učenci in učitelji Waldorfske osnovne šole Žalec, s čim so ponazorili luč kot simbol luči upanja, sočutja in prehoda v zimo.
Na odru se je v različnih komornih sestavih zvrstilo 40 mladih pihalcev, ki so ob podpori pripovedovalca Maja Kovačiča tudi sami pripovedovali zgodbo. Najprej o jeseni in sv. Martinu in pomenu luči. V nadaljevanju jih je pot peljala po slovenskih ljudskih vižah do pesmi slavja in napitnic. Vrhunec večera je bila že omenjena Zdravljica.
Ob spremljavi komorne pihalne zasedbe Majolka v sestavu dijakov umetniške gimnazije glasbene smeri, ki jo na GŠC izvajajo s I. gimnazijo v Celju, in pod taktirko Bojana Logarja, so vsi nastopajoči skupaj z mentorji v en glas zapeli najbolj znano slovensko napitnico in s tem očarali občinstvo. Aranžma za pihalni komorni sestav je napisal dijak klarinetist Lovro Hirci, ki je tudi sam zaigral na koncertu.
Na spletnem mestu GŠC so ob koncu poudarili: “Z domiselno scenografijo, skrbno izbranim repertoarjem in prikupnimi in tudi odličnimi glasbenimi izvedbami so mladi glasbeniki in njihovi mentorji še enkrat dokazali, da se pihalni oddelek Glasbene šole Celje vsakič znova izkaže z umetniško izraznostjo, tokrat pa tudi s poglabljanjem v slovensko kulturno dediščino. Tematski večer je občinstvu ponudil pravo glasbeno doživetje, ki je obudilo narodno zavest in tradicijo na najlepši možen način.”