Celjski Narodni dom je sinoči napolnila harmonija zvokov ob koncertu pedagogov Glasbene šole Celje, ki so s svojim nastopom ponovno dokazali, da glasba ni le njihovo delo, temveč življenjsko poslanstvo. Večer, posvečen glasbeni umetnosti, je v dvorano privabil številne ljubitelje glasbe, starše, učence ter širšo javnost.
Ravnatelj Glasbene šole Celje Simon Mlakar je v svojem nagovoru poudaril pomen nenehnega učenja in osebne rasti: “Nič v življenju ni brez smisla, nobena prebrana knjiga ni zaman, nobeno učenje brez pomena in nobena glasbena vaja ni brez vrednosti. Na koncu se vse zloži na svoje mesto in čisto vsaka veščina je lahko koristno orodje v nevidnem nahrbtniku, ki ga nosimo skozi naše življenje. Na nas je, da odložimo bremena, ki nas pestijo, in jih napolnimo z znanjem, razumevanjem in dobrimi navadami.”
Zbrane je povabil, naj tokrat svoje “nahrbtnike” napolnijo z glasbenimi užitki, ki so jih za njih pripravili skupaj s sodelavci.
Pedagogi, ki vsakodnevno svoje znanje predajajo mladim glasbenikom, so tokrat stopili na oder, na katerem so izvedli več kot 15 skladb, slednje pa so občinstvo popeljale skozi različna glasbena obdobja in slogovne smeri. Z izjemnimi nastopi so potrdili svojo tehnično dovršenost.
Vpogled v koncert ob krajših video izsekih:
Večer se je zaključil z bučnim aplavzom, ki je potrdil, da je Glasbena šola Celje brez dvoma pomemben steber kulturnega življenja v celjski lokalni skupnosti.
Jernej Bedekovič (klavir), Slavko Kovačič (klarinet), Petra Arlati Kovačič (violina), Urban Jerman (violina), Katarina Arlič Leban (orgle), Urška Hrovat Šket (piccolo), Tjaša Šketako Razpotnik (klavir), Martin Rošer (tolkala), Barbara Bizjak Komadina (violina), Peter Tovornik (bas kitara in kitara), Erika Frantar (harfa), Anja Kožuh Leban (harfa), Veronika Podjaveršek (harfa), Lara Pelikan (harfa), Dejan Brečko (trobenta), Jaka Krušič (kontrabas), Damir Korošec (tolkala), Mirjana Brežnik (flavta), Maruša Alegro (alt flavta), Larisa Čanji (klavir), Karine Gišjan Roškar (klavir), Primož Mavrič (klavir), Tina Blazinšek (flavta), Tomaž Marčič (harmonika), Ana Semič Bursać (klavir), Mojca Hladnik (petje), Dejan Podbregar (trobenta), Aljoša Jurkošek (trobenta), Stefan Garkov (rog), Lovro Žgajner (pozavna), Uroš Košir (tuba), Vilko Kroflič (sopran saksofon), Jovana Joka (alt saksofon), Aljaž Razdevešek (tenor saksifon), Žiga Vešligaj (bariton saksofon), Grega Skaza (saksofon), Lovro Frelih (klavir) in Urban Krč (tolkala).
Učenci in dijaki Glasbene šole Celje z nekaj manj kot 400 nastopi letno
Glasbena šola Celje se ponaša z bogato koncertno dejavnostjo, ki učencem in dijakom vsako leto omogoča skoraj 400 nastopov, tako v okviru šole kot v širšem lokalnem ter mednarodnem okolju.
“Za tem stojijo starši, ki podpirajo svoje otroke k izobrežavanju, in mentorji, ki s svojim poslanstvom predajajo svoje znanje. Najbolj zaslužni za to pa so seveda otroci, ki s svojo radovednostjo radi spoznavajo znanje za življenje,” poudarja ravnatelj Mlakar.
Ti nastopi niso le priložnost za prikaz tehničnih in interpretativnih veščin mladih glasbenikov, temveč so tudi ključni trenutki njihovega osebnega razvoja ter rasti.
Pestrega dogajanja še ni konec
Koncert pedagogov je napovedal začetek pestrega dogajanja, ki ga Glasbena šola Celje ponuja v decembru. Orkester harf bo z gosti nastopil v Narodnem domu (10. december), pihalni orkester pa se bo skupaj s plesalkami sodobnega plesa in baleta predstavil v Celjskem domu (16. in 17. december).