Sredi tedna so v parku Šole za hortikulturo in vizualne umetnosti Celje odprli prvi Švicarski vrt pri nas. Slednji je nastal v okviru projekta “V sonaravni vrt po znanje in spretnosti”, ki je del projekta Carski vrt in je sofinanciran s sredstvi Švicarskega prispevka. Nastanek vrta je plod sodelovanja švicarskih in slovenskih strokovnjakov.
Na odprtju, ki so ga kulturno oblikovali dijaki ŠHVU Celje, so prisotne nagovorili njegova ekscelenca gospod Robert Reich, veleposlanik iz Švice, mag. Renata Zupanc-Grom, vodja sektorja za SŠ na MIZKŠ, g. Elido Bandelj, CPI RS, mag. Sonja Zajc, ZŠRS, enota Celje, mag. Darja Turk, podžupanja Mestne občine Celje, g. Rafael Hrustel, v.d. direktorja ŠHVU Celje, staroste slovenskega cvetličarstva in vrtnarstva ga. Irena Rojc in g. Drago Jančič ter g. Andreas Kopp, predstavnik Švice. Po uradnem delu, nagovorih in pozdravih, je sledilo odprtje Švicarskega vrta v parku.
Dogodek, namenjen srečanju in predstavitvi vseh generacij cvetličarjev in vrtnarjev, predstavitvi projekta Carski vrt, izmenjavi izkušenj in promociji stroke, je zaznamovala tudi okrogla miza z delovnim naslovom “V sonaravni vrt po znanje in spretnosti”. Na okrogli mizi so sodelovali številni strokovnjaki: Andreas Koop, Rolf Zumbrunn, Andreas Wyss-Hopfer, partnerji iz Švice, Borut Benedejčič, Tomaž Čufer in Igor Škerbot iz Slovenije.
Vse do nedelje, 30. septembra, bodo potekali vodeni ogledi po razstavnih prostorih, kjer se predstavljajo slovenski vrtnarji in cvetličarji, ogledali pa si boste seveda lahko tudi Švicarski vrt.
Pred kamero smo povabili Rafaela Hrustela, v.d. ravnatelja ŠHVU, Nado Reberšek Natek, ravnateljico VSŠ in Mojco Sodin, vodjo projekta, ki so nam zaupali več podrobnosti v zvezi s projektom in dogajanjem na ŠHVU Celje. Vabljeni pa tudi k ogledu galerije fotografij, ki smo jih posneli na odprtju.
[simpleviewer width=100% height=700 id=256]v/t/f: eH