Na Šolskem centru Celje se trudijo slediti načelu: človek človeku človek. Kaj to pomeni v praksi


Medvrstniško nasilje je vse večji družbeni problem, ki se močno tiče tudi šolskega okolja, kjer mladostniki preživijo pretežno obdobje svojega mladega življenja.

V Šolskem centru Celje se zavedajo pomena čim boljše ozaveščenosti dijakov s problematiko medvrstniškega nasilja, zato so letošnjo osrednjo predstavitveno prireditev šole – barve ŠC Celje naslovili s Človek človeku človek: praznovanje strpnosti in nenasilja.

V okviru mednarodnega dneva nenasilja pa so dijakom pripravili predavanje usposobljenega strokovnjaka s področja policijskih preiskav. 

»Mislil sem, da se vsi samo zezajo, jaz pa sem preveč občutljiv in bi pač mogu zdržat,« je povedal Jure v filmu, ki ga je v uvodu svojega predavanja predvajal gost Rajko Nemec, strokovnjak na področju policijskega preiskovanja. Dijakom je osvetlil tematiko medvrstniškega nasilja, njegovih posledic in predvsem preprečevanj. “Z njegovo pomočjo smo skupaj raziskovali načine, kako lahko vsi prispevamo k varnejšemu in bolj prijaznemu šolskemu okolju,” je na spletni strani ŠC Celje zapisal eden od dijakov.

Nikakršno nasilje ni in ne sme biti dopustno

Predavanje je bilo del širšega dogajanja, osrednja prireditev pa je bil tradicionalni dogodek Barve ŠC Celje – Šolski center se predstavi, ki je letos potekal pod geslom Človek človeku človek.

»Ta prireditev je ena večjih in lepših na našem centru, saj vsako leto poveže več kot 1.000 dijakov, ki se lahko seznanijo z različnimi programi, ki jih izvajajo vse šole našega centra,« je povedal direktor ŠC Celje,  Mojmir Klovar, ki je v torek, 1.  oktobra 2024 uvodoma nagovoril dijake in zaposlene v atriju Šolskega centra Celje.

Na stojnicah so se predstavile vse šole in knjižnica, dijaki pa so se preizkusili v zabavnih izzivih, ki so spodbujali sodelovanje, ustvarjalnost in zdrav življenjski slog. Pridružili so se jim tudi zaposleni s Policijske uprave Celje.

Dogodek je potekal ob spremljavi »hišnih« glasbenih zasedb in plesne skupine, maskota Šova pa je poskrbela za še več dinamike in veselja. “Vsi skupaj smo tako ustvarili prijetno vzdušje, ki je še dodatno podprlo sporočilo o pomenu nenasilja, strpnosti in medsebojnega spoštovanja,” so ob tem še zapisali na Šolskem centru Celje.

Oglejte si nekaj fotografij, ki jih je posnel Gašper Barič, SŠ KER: