Celje je v preteklih dneh pokalo od mladostniške energije. Poleg dijakov, ki se izobražujejo na celjskih srednjih šolah, so se po ulicah mesta sprehajali tudi mladostniki iz drugih držav, ki so v knežje mesto prišli obiskat svoje vrstnike.
Celje so v okviru projekta “Young eco journalists for sustainable future” obiskali srednješolci iz Nemčije, Italije in Španije, ki se te dni družijo s svojimi vrstniki s Srednje šole za gradbeništvo in varovanje okolja. Namen tega projekta je sicer ozaveščati širšo javnost o različnih okoljskih temah. V Španiji je bila tema transport, kjer so predstavili trajnostno mobilnost v Mestni občini Celje, v Sloveniji pa se sedaj pogovarjajo o digitalnih odpadkih ter snemajo ozaveščevalne video vsebine. Po srečanju v Celju jih čakata še izmenjavi v Turčiji in Nemčiji, kjer bodo prav tako obravnavali okoljske teme.

V Celje so pred kratkim prispeli tudi mladi iz partnerskega mesta Singen. Dijaki iz tamkajšnje tehnične gimnazije, ki je že dolga leta partnerska gimnazija Gimnaziji Lava, sedaj spoznavajo izobraževalno, gospodarsko in družbeno okolje ter poklicne priložnosti v državi in Celju.

Gostje so nastajeni pri vrstnikih, kar se je izkazalo za zelo pozitivno izkušnjo.
Dijake iz Signa je sprejela podžupanja Saša Kundih, nemške, italijanske in španske mladostnike s svojimi slovenskimi kolegi pa je sprejel župan Matija Kovač, ki jim je predstavil zgodbo Narodnega doma ter Veronike Deseniške in Friderika II. Celjskega.