![](https://www.celje.info/wp-content/uploads/2023/06/zlati_vektor_2023_dvorana.jpg)
Srednja šola za kemijo, elektrotehniko in računalništvo Šolskega centra Celje je na svečani prireditvi v Narodnem domu šestim dijakom zaključnega letnika podelila najvišje šolsko priznanje “zlati vektor” za izjemno delo ter pozitiven in sodelovalen odnos v času šolanja.
Letošnji prejemniki zlatega vektorja so: Alen Andrejčič, Žiga Gojznikar, Žiga Hlastec, Nejc Jurhar, Timeja Lipuš in Patricija Svetelšek. Poleg plakete zlati vektor so dijaki prejeli darilni bon Avtocentra A2S in izdelek Steklarne Rogaška.
![](https://www.celje.info/wp-content/uploads/2023/06/zlati_vektor_2023_avto.jpg)
Nagrajenim dijakom sta čestitala direktor Šolskega centra Celje in podžupan Mestne občine Celje, Uroš Lesjak, ravnateljica SŠ KER, dr. Anita Laznik, pa je v svojem govoru dijakom čestitala za njihove uspehe.
Obenem jim je na srce položila, da naj v življenju ob čustvih neizmernega ponosa nikoli ne pozabijo, da so del družbe in naj kot taki vedno ohranjajo čisto in dobro srce za sočloveka.
![](https://www.celje.info/wp-content/uploads/2023/06/zlati_vektor_2023_kulturni_program.jpg)
Na prireditvi sicer vsako leto podelijo tudi priznanja in diplome drugim uspešnim dijakom, ki z dosežki izstopajo na področjih znanosti, umetnosti in športa.
Prireditev so popestrili dijaki Šolskega centra Celje – glasbeniki, plesalki in napovedovalca, nastala pa je v sodelovanju mentorjev dr. Tanje Jelenko, Metke Jagodič Pogačar, Andraža Pušnika, Matica Holobarja in mag. Jerneja Jančiča.