Celje: Pjunik 4:1 – Rezervist Kučys z dvema goloma Celjane popeljal v Konferenčno ligo

Športnim težavam navkljub, ki NK Celje spremljajo zadnje tedne, so se Celjani prvič v svoji zgodovini uvrstili v evropsko ligaško tekmovanje: Konferenčno ligo.

Na stadionu Z’dežele so vendarle premagali armenski Pjunik s 4:1, pri čemer je odločilna gola dosegel rezervist, Litvanec Armandas Kučys.

Uvrstitev v tretjerazredno evropsko tekmovanje Celju že v startu prinaša 3 milijone evrov.

Tekma se je za Celjane začela odlično, saj je bil že v 11. minuti izključen gostujoči napadalec James. Za vodstvo domačih je v  22. minuti zadel branilec Klemen Nemanič, ko se mu je ob izletu v nasprotnikov kazenski prostor žoga odbila na nogo in je s prve spretno zadel dolgi kot gostujočega vratarja.

Po igranju Amrencev z roko v svojem kazenskem prostoru je prednost na 2:0 z bele točke povišal Luka Bobičanec. Takšen je bil tudi rezultat ob polčasu.

Drugi del tekme so Celjani začeli katastrofalno. Najprej je bil zaradi drugega rumenega kartona že v 47′ minuti izključen Mario Kvesić, nao pa je strelec prvega gola za Celjane, Klemen Nemanič, v 63. minuti igral z roko v svojem kazenskem prostoru, kar je z bele točke kaznoval Cociuc in rezultat v skupnem seštevku obeh tekem izenačil na 2:2.

Riera je reagiral in na igrišče namesto Aljoše Matka v 71′ minuti poslal Armandasa Kučysa. 21-letni litovski napadalec se mu je oddolžil z dvema goloma. Najprej je v 73. minuti Celjane s strelom z 18. metrov Celjane v skupnem seštevku vrnil v vodstvo, nato pa po odlični globinski žogi Bobičanca v 85′ minuti z zadetkom od blizu NK Celju dokončno prinesel evropsko jesen.

Za Celjane je v 22′ minuti zadel branilec Klemen Nemanič, ko se mu je ob izletu v nasprotnikov kazenski prostor žoga odbila na nogo in je s prve spretno zadel dolgi kot gostujočega vratarja.

Prednost je v prvem polčasu po igranju z roko nogometaša Pjunika v kazenskem prostoru iz enajstmetrovke povišal Luka Bobičanec.