Nova terapevtska praksa v Savinjski dolini: Celostna podpora osebnostnemu razvoju

V Celju se odpira nova psihološka in psihoterapevtska praksa, ki ponuja celovit pristop k osebnostnemu razvoju in duševnemu zdravju. Praksa je zasnovana z namenom, da posameznikom vseh starostnih skupin nudi podporo pri soočanju s čustvenimi izzivi, izboljšanju medosebnih odnosov in doseganju boljšega ravnovesja v življenju. Poseben poudarek dajejo ženskam, ki želijo bolje spoznati sebe in so pripravljene na notranje potovanje, ki jih lahko zelo spremeni in preoblikuje.

V varnem in podpornem okolju vas spodbujajo k osebnemu razvoju, samospoznavanju in boljšemu obvladovanju odnosov in življenjskih izzivov. Skupaj boste soustvarjali prostor za rast, ozdravljenje in pozitivne spremembe.

Psihoterapija, psihološko svetovanje in coaching: Celovit pristop k duševnemu zdravju

Psihoterapija je namenjena posameznikom, ki želijo raziskati globoke čustvene vzorce in dinamike, ki vplivajo na njihovo vedenje in počutje. Ta proces omogoča varno okolje za soočanje z osebnimi izzivi, kot so travme, tesnoba, depresija ali druge težke življenjske situacije. Psihoterapija je pogosto dolgotrajen proces, osredotočen na raziskovanje vzrokov težav in preobrazbo skozi poglobljeno notranje delo.

Psihološko svetovanje se osredotoča na specifične čustvene, vedenjske in psihološke težave. Gre za proces, ki pomaga posameznikom obvladovati vsakodnevne izzive, izboljšati komunikacijo in učinkovito reševati konflikte. Svetovanje vključuje tudi razvijanje zdravih načinov soočanja s stresom ter izboljšanje splošne kakovosti življenja.

Coaching je usmerjen v doseganje specifičnih ciljev, bodisi na osebnem ali profesionalnem področju. Ponuja podporo pri razvoju veščin, krepitvi samozavesti in oblikovanju strategij za doseganje želenih rezultatov. Coaching pomaga posameznikom prepoznati lastne moči, premagati ovire in izkoristiti priložnosti za rast.

Podpora za različne skupine: Prilagojeni pristopi za mladostnike, odrasle, pare in starše
  • Mladostniki: Praksa nudi podporo mladostnikom, starejšim od 15 let, pri razvoju socialnih in čustvenih veščin. Terapevtsko delo z mladostniki je še posebej dragoceno pri soočanju s težkimi življenjskimi situacijami, kot so družinsko nasilje, ločitev ali težave v šoli. Pristop je prilagojen njihovim specifičnim potrebam, s poudarkom na izboljšanju samozavesti in komunikacijskih veščin.
  • Odrasli: Terapevtski proces za odrasle vključuje raziskovanje in premagovanje omejujočih prepričanj ter vzorcev, ki vplivajo na posameznikovo doživljanje sebe in sveta. Cilj je premagati težave, kot so pomanjkanje samozavesti, občutki neizpolnjenosti, tesnoba, depresija, praznina ali osamljenost. Terapija pomaga tudi pri izražanju in obvladovanju čustev, identitetnih vprašanjih, stresu, izgorelosti ter osebnostnem razvoju in gradnji zadovoljujočih odnosov.
  • Pari: Podpora za pare je namenjena poglabljanju odnosa, krepitvi zaupanja in izboljšanju medsebojne komunikacije. Terapevtski proces pomaga parom premagovati konflikte, obnoviti odnos po težkih preizkušnjah, kot so prevara ali težave z zanositvijo, ter ponovno vzpostaviti občutek povezanosti in intimnosti.
  • Starši: Psihološko svetovanje staršem pomaga izboljšati odnos z otroki in razviti učinkovite vzgojne strategije. Svetovanje je prilagojeno tako staršem najstnikov, ki se soočajo z izzivi v najstniških letih, kot tudi staršem mlajših otrok, ki iščejo podporo pri aktivni vzgoji in reševanju starševskih dilem.
Osebni in poslovni coaching: Pomoč pri doseganju osebnih in profesionalnih ciljev

Osebni coaching se osredotoča na posameznikove konkretne izzive v vsakdanjem življenju. Ponuja podporo pri krepitvi samozavesti, razvoju odločnosti, postavljanju osebnih ciljev in doseganju polnega potenciala. Coaching prav tako pomaga pri izražanju čustev in potreb, postavljanju mej ter obvladovanju stresa za preprečevanje izgorelosti.

Poslovni coaching je namenjen razvoju profesionalnih veščin in izboljšanju delovnih odnosov. Ponuja strategije za povečanje motivacije, zadovoljstva na delovnem mestu ter izboljšanje komunikacije med sodelavci. Coaching pomaga prepoznati in postaviti meje za preprečevanje izgorelosti ter spodbuja produktivnost in ravnovesje med delom in zasebnim življenjem.

Pot k osebni in poklicni rasti: Marjetkina zgodba prepletena z življenjem v Avstraliji

Marjetka je magistrica psihologije, specializantka integrativne psihoterapije in coachinja, ki jo že od nekdaj žene želja po globljem razumevanju sebe in drugih. Svojo poklicno pot je izpopolnjevala tudi v Avstraliji, kjer je nadgradila svoje znanje z nadaljnjim študijem in pridobila veliko mednarodnih izkušenj z delom na področju družinskega nasilja. Njene izkušnje vključujejo vodenje skupin za spremembo vedenja ljudi, ki so povzročali nasilje, ter delo na izboljšanju kakovosti odnosov in prepoznavanju omejujočih prepričanj.

Življenje v Avstraliji ji je prineslo številne izzive, ki so ji pomagali prepoznati njene močne in šibke strani ter spodbudili njeno osebno rast. Po več let življenja in dela v Avstraliji je začutila močan klic, da se vrne v Slovenijo, kjer se je vpisala na študij integrativne psihoterapije. Poleti 2024 je v Celju odprla svojo zasebno terapevtsko prakso. Njeno poslanstvo je pomagati ljudem, da odkrijejo svojo edinstvenost, zaupajo svoji intuiciji in dosežejo globlje razumevanje sebe, kar vodi k notranjemu miru in osebni svobodi.

Kako se naročiti?

Za več informacij ali dogovor o srečanju lahko Marjetko kontaktirate preko naslednjih kanalov:

 

Naročena objava