NK Celje – ŠK Slovan: Celjani dominirali in pritiskali, a na koncu iztržili (le) remi

Nogometaši Celja so na domačem stadionu v okviru drugega kroga kvalifikacij za Ligo prvakov gostili Slovan iz Bratislave. V sedmi minuti je za vodstvo poskrbel Luka Bobičanec, izid pa je poravnal David Strelec (1:1). Celjani so imeli od 30. minute igralca več, ko je bil izključen Kyriakos Savvidis. Bili so precej boljši nasprotnik, toda ustvarjenih priložnosti niso uspeli unovčiti.

Varovanci Damirja Krznarja bodo preboj iskali na povratni tekmi v Bratislavi, v primeru uspeha pa bi si že zagotovili jesen v skupinskem delu enega izmed evropskih tekmovanj.

Postavi obeh ekip sta vidni v spodnji grafiki, pod njo smo v živo spremljali dogajanje na tekmi.

Trener NK Celja Damir Krznar po tekmi: “Čestitke ekipi, veliko smo vložili v to tekmo, ki bi jo glede na vse priložnosti morali dobiti. Sploh dve, tri situacije so bile takšne, s katerih enostavno moraš zadeti. A še smo živi, je pa res, da nam lahko v Bratislavi uspe samo, če bomo tekmo odigrali na nivoju, na kakršnem smo igrali danes … “Rezultat je, kakršen je. Če braniš vodstvo, je lahko tudi to nevarno. Tja gremo odigrati moško tekmo in moško zmagati ali ‘umreti’.”

Lineups provided by Sofascore
Dogajanje v živo:

Celje – Slovan 1:1 (1:1)

90+5′ – KONEC TEKME

90+3′ – znova precej dela za vratarja Slovana, ki se je vnovič izkazal

90′ – še pet minut igre na Stadionu Z’dežele

86′ – NOVA VELIKA PRILOŽNOST CELJANOV! PODOBNA AKCIJA PREJŠNJI, SODELOVALA STA BRNIĆ IN EDMILSON, IZKAZAL PA SE JE SLOVAŠKI VRATAR

85′ – v igro še Edmilson in Ivan Brnić, svoje sta opravila Armandas Kučys ter Jošt Pišek

84′ – KAKŠNA PRILOŽNOST ZA CELJE! POPOVIĆ JE NAŠEL KUČYSA, ZADETEK LITVANCA PA JE PREPREČIL TAKAČ

81′ – Slovaki so začeli občutno zavlačevati, sodnik England zaenkrat to tolerira

78′ – večino drugega polčasa so vsi nogometaši na polovici moštva iz Bratislave

76′ – številne pritožbe Weissa, ki že ima rumeni karton, prejel je zadnje opozorilo. Ni enajstmetrovke za Slovake

76′ – sodniki preverjajo morebitno najstrožjo kazen za Slovan..

74′ – napaka in rumeni karton Karničnika

73′ – Celjani še tretjič zatresli mrežo Slovana, drugič iz prepovedanega položaja

69′ – na celjskem stadionu se je zbralo 4382 gledalcev

68′ – druga menjava pri Celju: iz igre Luka Menalo in Aljoša Matko, v igro pa Denis Popović ter Rolando Aarons

59′ – VELIKA PRILOŽNOST ZA CELJE! KUČYS IN MATKO STA STEKLA SAMA PROTI GOLU GOSTOV, TODA IZREDNO SLABO JE REAGIRAL LITVANSKI NAPADALEC

58′ – ena redkih priložnosti za goste, a odlično je posredoval Žan Karničnik

56′ – porumenel je Kučys

54′ – močan pritisk Celja, zadišalo je tudi po enajstmetrovki, a igra se nadaljuje

51′ – z razdalje je močno sprožil Bobičanec, a domača obramba je strel blokirala

46′ – začetek drugega polčasa

Tudi celjski navijači so pripravili čudovito kuliso. (Foto: Simon Valant)

polčas

45+5′ – do strela je prišel David Zec, meril je čez gol

45+5′ – še kot za Celje in sodnik bo odpiskal konec prvega dela igre

45+4′ – Kvesić se je znašel v ugodni situaciji, a uspešnejši je bil vratar Takač

45+2′ – rumeni karton za Roberta Maka

45′ – angleški sodnik Darren England je prvi polčas podaljšal za pet minut

45′ – Celjani oblegajo gostujoča vrata, Slovaki pa se krčevito branijo

43′ – tako so se do stadiona pred tekmo v spremstvu policije sprehodili gostujoči navijači:

41′ – zatresla se je mreža gostov, a Matko je bil ob tem v prepovedanem položaju

40′ – Svetlin ne more nadaljevati dvoboja, zamenjal ga je Mario Kvesić

37′ – poškodba Tamarja Svetlina, ki potrebuje zdravniško oskrbo

35′ – nov poskus Krefla, Slovaki so žogo odbili v kot

34′ – tekma se je še dodatno razživela, živčnost pa je na visokem nivoju

31′ – rumeni karton za Vladimirja Weissa

30′ – RDEČI KARTON JE ZA GROB PREKRŠEK PREJEL KYRIAKOS SAVVIDIS!

30′ – sodnik preverja morebiten rdeči karton za Slovan

V Celju se je zbralo lepo število slovaških navijačev. (Foto: Simon Valant)

21′ – preigraval je Luka Menalo, oddal žogo do Aljaža Krefla, ki pa je bil premalo natančen

18′ – tempo je po uvodnem izredno gledljivem dogajanju nekoliko upadel, Celjani so stopili na žogo

17′ – na celjskem stadionu vlada izjemna atmosfera, takšna, ki je ni bilo že dolgo

15′ – izredno odprta tekma, polna dinamike. Obe ekipi si želita priigrati ugoden izid pred povratnim obračunom

11′ – David Strelec je poskrbel za izenačenje, asistenco pa je vpisal Vladimir Weiss

9′ – NOVA VELIKA PRILOŽNOST CELJA! Matko je stekel iz oči v oči z gostujočim čuvajem mreže, a je bil premalo odločen

7′- GOOOOOOL!!!! LUKA BOBIČANEC JE ZADEL IZ PROSTEGA STRELA!

3′ – nezbranost v gostujoči obrambi bi skoraj kaznoval Armandas Kučys, a žogo mu je v zadnjem hipu zbil vratar Dominik Takač, ki je ob tem napravil prekršek in si prislužil rumeni karton.

1′ – Celjani so odločno odprli tekmo in že v prvi minuti zapretili