Celjani trikrat vodili, na koncu brez točk

Ob nogometaših nedelja ni bila najbolj vedra tudi za celjske hokejiste. Ti so na domačem ledu v okviru Alpske hokejske lige gostili zasedbo iz italijanskega Merana in izgubili.

Veselje v domači ekipi; foto: Peter Ocvirk

Za veselje v domačem taboru je v 5. minuti poskrbel Maks Bukovec, ki je dosegel edini gol v prvi tretjini.

Ekipa z Južnega Tirolskega je v 23. minuti izenačila. Le 20 sekund kasneje je domača vrsta po zadetku Danila Carkovskega znova povedla. V 35. minuti so gostje, ki so do Celja prepotovali 527 kilometrov, znova izenačili. Kmalu za tem, v 37. minuti, znova veselje domačih – za 3:2 je zadel Bogdan Panasenko.

V zadnji tretjini so bili veliko bolj uspešni gostje. Do izenačenja na 3 so prišli v 51. minuti. Odločilen dogodek se je zgodil v 59. minuti, ko je drugič zadel Daniel Gellon. Na koncu so domači poskušali z igro brez vratarja, a se jim tveganje ni obrestovalo, saj so gostje dosegli še peti zadetek.

RST-Pellet Celje : Merano 3:5 (1:0, 2:2, 0:3)

Video poudarki tekme

Lestvica:

Naslednja tekma v AHL Celjane čaka 1. novembra, ko je na sporedu gostovanje v Zell am Seeju.