Celjani za prvo zmago v AHL ugnali vodilno zasedbo

Celjskim hokejistom je vendarle uspelo priti do zmage v novi sezoni Alpske hokejske lige. Potem ko so pred kratkim v Zell am Seeju zapravili lepo priložnost za zmago, so jo tokrat izkoristili na domači tekmi z ekipo iz Kitzbühla.

Jakob Brandner; vir foto: Peter Ocvirk

V prvi tretjini sta zadela Jure Sotlar v 11. in Lovro Kumanović v 12. minuti. Za 3:0 je v 24. minuti znova zadel Sotlar, ki je s tem dejansko odločil tekmo. Gostje so znižali v 44. minuti in na koncu poskušali z igro brez vratarja, kar so domači izkoristili in 20 sekund pred koncem zadeli preko Danila Carkovskega zadeli za 4:1. Gostje so vseeno še imeli čas, da dosežejo en gol.

Za igralca tekme so razglasili domačega vrataja Jakoba Brandnerja, ki je ubranil 95,7 % strelov.

RST Pellet Celje : Adler Stadtwerke Kitzbühel 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

V četrtek, 10. oktobra, bo v Celju ob 19. uri tekma z Jeseničani.