Celjanka v slovenskem finalu svetovnega prvenstva do naslova prvakinje

Na svetovnem prvenstvu v kickboksu za kadete in mladince, ki se je prejšnji teden odvijalo v Budimpešti je Slovenijo zastopalo 37 reprezentantov.

Trenutek po razglasitvi končne zmage; foto: ŠK HYong

Med njimi je bila tudi članica celjskega kluba Hyong Iva Rakanović, ki nastopila v borbah tako v disciplini, imenovani point fight kot tudi light contact. V slednji je najprej z 2:1 ugnala grško nasprotnico. V drugem kolu se je srečala s Poljakinjo Julio Marczynsko. Ta jo je dan prej premagala v disciplini PF.

Trener Uroš Bernard z Ivo; foto: ŠK HYong

Kot nam je sporočiloa Petra Žagar, je tokrat Iva pokazala, da ves pot, trdo delo in odrekanja niso bila zaman. Po analizi borbe in pogovoru s trenerjem, sta skovala zmagovalno borbo, tako se je Iva s 3:0 uvrstila v finale.

V finalu se je pomerila z reprezentančno kolegico Julijo Voršič in jo s 3:0 premagala ter se tako okronala z laskavim nazivom svetovne prvakinje med starejšimi kadetinjami do 42 kg.

Za Ivino pripravljenost skrbi trener Uroš Bernard.

Na tekmovanju je skupaj nastopilo 2200 tekmovalcev iz 65 držav.