Za sinočnje žrebanje igre na srečo Loto je bil glavni dobitek vplačan v Celju. Srečnež je v različici Loto plus kot edini zadel vseh šest števil.
Izžrebana so bila naslednja števila: 7, 12, 24, 28, 31 in 43. Dodatno število, ki je bilo izžrebano, je bilo 10.
Vrednost nagrade pred obdavčitvijo znaša 1.489.466,10 evra. Kot so zapisali pri Novem tedniku, je bila dobitna kombinacija vplačana na bencinski črpalki na Dečkovi cesti v Celju.
Občina stalnega bivališča bo od vsote prejela 223.419,91 evra, srečnežu oz. srečnici pa bo do 9. januarja preostal čas, da svoj zadetek prijavi Loteriji Slovenije do 9. januarja.
Loto temelji na žrebanju kombinacije šestih številk in ene dodatne iz nabora od 1 do 44. Loto plus je dodatno žrebanje v igri Loto, v katerem sodelujete s svojimi loto številkami. Do lanskega oktobra je priljubljena igra na srečo bila znana po sedmih žrebanih številih, kar so organizatorji spremenili s 4. oktobrom prejšnjega leta.
Več o zgodovini loterije na Slovenskem si lahko preberete v diplomskem delu Klemna Runtasa iz leta 2018. Preberite si nekaj odstavkov iz nje:
Do leta 1972 je bila Jugoslovanska loterija enotna organizacija. 1. januarja 1973 je od Direkcije Jugoslavije za Slovenijo poslovanje prevzel novoustanovljeni Loterijski zavod Slovenije. Zadolžen je bil za prirejanje iger na srečo, zbrana sredstva pa so bila namenjena za socialno-humanitarne, kulturno-prosvetne in tehnične dejavnosti ter šport. Samostojne loterijske organizacije so bile povezane v t. i. Poslovno skupnost loterijskih organizacij Jugoslavije. V začetku leta 1977 je bila uvedena elektronska obdelava lističev. To je bil velik preobrat v tehnološkem smislu. 1. decembra 1981 se je omenjena organizacija preimenovala v Loterijo Slovenije. Slednja je bila ustanovljena z namenom zbiranja sredstev za financiranje socialno-humanitarnih in telesno-kulturnih dejavnosti. V svojem delovanju ni bila pravi monopolist, saj so se ves čas njenega obstoja pojavljali posamezni organizatorji prodaje srečk, kot so Yakoma, Bohinjska loterija, Koš loterija, Podarim-dobim.
Podarim-dobim je bila loterija, namenjena zbiranju sredstev za alpsko reprezentanco. Kupljena kartica je bila dvoslojna. En del je imel fotografijo izbranega športnika s podpisom, drugi pa je vseboval nagradno vprašanje. Nagrade so bile za tisti čas visoke, od gotovine do hiše Jelovica, kuhinje Slovenija, spalnice Meblo, avtomobila Renault 4 (»katrce«) ipd. Oddaje z žrebanji je vodil Janez Hočevar – Rifle.
Septembra leta 1987 je Loterija Slovenije pripravila novo igro 3×3. To je bila prva igra, ki je bila plod lastnega razvoja in v celoti računalniško podprta. Danes je ta igra torej stara že dobrih 30 let. Leta 1988 so začeli z atraktivno igro Super 3×3. Dobitki v igri so bile zlate palice, obveznice, nemške marke, avtomobili in stanovanja. Tudi reklame so bile svojevrsten fenomen – le kdo iz generacije iz 80. let se ne spomni Dergija in Roze? Na lestvicah oglaševalskih odmevov in najbolj všečnih reklam so dosegale najvišja mesta.