Guček prvič na diamantni ligi, Vukovič in Kokalj z rekordoma v Italiji

Kladivarjev atlet Matic Ian Guček je v soboto na Švedskem prvič doslej tekmoval na mitingu diamantne lige, ki je najvišji rang tovrstnega tekmovanja.

V svojem krstnem nastopu je v teku na 400 metrov z ovirami tekel 49,13 sekunde in končal na šestem mestu.

20-letni Celjan je konec maja v Ostravi izboljšal slovenski državni rekord z znamko 48,37 s, kar je še vedno tretji rezultat med evropskimi tekači in 13. na svetu v tej sezoni.

Po tekmi je dejal: “Bilo je zanimivo teči z najboljšimi na svetu. Bil sem sicer na osmi stezi, ki ni ravno idealna, ker tečeš na slepo. Poskusil sem čim hitreje začeti. Občutek sem imel dober in nisem razočaran, čeprav sem prvič letos tekel nad 49 sekundami. Spet sem pokazal, da sem konstanten, na podobnih časih. Na evropskem prvenstvu v Rimu želim podobno nastopiti kot ob rekordnem teku v Ostravi.”

Jan Vukovič je istega dne sodeloval na na atletskem mitingu v italijanskem San Vitu al Tagliamentu. V teku na 800 metrov je z osebnim rekordom 1:46,70 osvojil tretje mesto.

Prav tako se je izkazal Jan Kokalj, ki je v teku na 5000 metrov z osebnim rekordom 13:58,10 končal na 10. mestu.