Hokejisti Celja v Alpski ligi visoko odpravili Jesenice

Hokejisti HK RST-Pellet Celje so v  6. krogu Alpske lige v domači ledeni dvorani odigrali odlično srečanje in premagali veliko slovensko hokejsko ime, SIJ Acroni Jesenice kar s 6:2.

Tri točke bodo štele dvojno, saj se bodo upoštevale tudi na lestvici rednega dela državnega prvenstva.

Celjani so pred 300 gledalci pokazali najboljšo predstavo do sedaj v Alpski ligi in si priigrali drugo zaporedno zmago. Povedli so v 19. minuti, ko je po podaji Sodje in Sotlarja zadel Mikus Mintautiškis. V 22. minuti je prednost povišal Nik Grahut (Mintautiškis M., Sotlar J.) že v 23. minuti pa je bilo 3:0. Zadel je Danil (Panasenko B.) Tsarkovskyi.

Do konca tekme sta so za Celjane zadeli še Jure Sotlar v 43. minuti (Širovnik N.), minuto kasneje Bruno Kuret (brez prodaje). Visoko zmago Celjanov je v 57. minuti zaokrožil Bohdan Panasenko (brez podaje). Že tretjič zapored se je izjemno izkazal celjski vratar Jakob Brandner, ki je bil igralec tekme z 93,8% obranjenimi streli.

Po šestih krogih Alpske lige so Celjani s sedmimi točkami na 8. mestu, Jesenice jih imajo devet in so 6.