Le malo manjkalo do celjsko obarvane medalje

Slovenska rokometna reprezentanca je v jutranji tekmi za tretje mesto na olimpijskih igrah za gol izgubila s Španijo.

Marsikateri član naše selekcije je bil v preteklosti član celjskega kluba, s čimer bi bila medalja tudi nekoliko celjsko obarvana.

To bi bila tudi sploh prva slovenska medalja v ekipnih športih na olimpijskih igrah.

V prvem polčasu so Španci največ vodili za dva gola, ob koncu tega dela igre tudi z 12:10, a sta v zadnji minuti Blaž Janc in Jure Dolenec poskrbela za izenačenje.

Tudi v drugem delu je najvišja razlika znašala dva gola. Od 15:13 za Špance je bil izid sedemkrat izenačen. V 56. minuti je Dolenec zadel za 21:21. Španci so dve minuti pred koncem povedli s 23:21. Dolenec je še znižal na 23:22, v zadnji minuti in 43 pa nobena od ekip ni več dosegla gola. Nekaj sekund pred koncem je med drugim poskušal Borut Mačkovšek, a je bil neuspešen.

Španija : Slovenija 23:22 (12:12)

Španija: Gomez 5, Casado 4, Serdio, Maqueda, A. Dušebajev, Sanchez-Migallon, Odriozola in Fernandez 2, D. Dušebajev 1

Slovenija: Dolenec 6, Janc 5, Kodrin in Vlah 3, Bombač in Mačkovšek 2, Novak 1.