Mlad celjski kolesar zmagal na dirki v Avstriji, njegova vrstnica druga

Na peti mednarodni etapni dirki za mlade, Alpe Adria tour v Avstriji so uspešno nastopili tudi mladi kolesarji Kolesarskega društva Knežjega mesta Celje.

Pri dečkih do 13. leta je dirko s petimi etapami, ki velja za eno največjih mladinskih kolesarskih tekmovanj v Avstriji, osvojil član celjskega kluba Miha Konušek, pri čemer mu je pomagal Primož Predan. Slednji je zmagal v šprintu zadnje dirke in s tem osvojil etapno zmago, svojo drugo na dirki. Dve je osvojil tudi končni zmagovalec Konušek.

Fotografije z ene izmed zmagovitih etap za celjski klub (vir foto: FB profil Kolesarskega društva Knežjega mesta Celje)

V dekliški kategoriji U13 je bila zelo uspešna Julija Slapšak, ki je na koncu osvojila 2. mesto.

Ne tako uspešno, a vseeno dobro, so celjski mladi kolesarji tekmovali v kategorijah U15, U17 in U19.

Med starejšimi mladinci zelo dobro kaže še enemu Celjanu, Svenu Aleksandru Merniku, ki je dobil eno izmed etap in se v današnji zadnji bori za končno zmago.