Mlade Celjanke prepričljivo do naslova prvakinj

Celjske košarkarice do 16 let so postale državne prvakinje v svoji starostni kategoriji. Na zaključnem turnirju, ki ga je gostila ljubljanska Ježica so v polfinalu ugnale gostiteljice v finalu pa zasedbo iz Škofje Loke.

Celjanke so proti gostiteljicam v prvi četrtini največ vodila za 8 točk, a so Ljubljančanke uspele držati priključek in v 14. minuti prešle v vodstvo s 30:29. Zasedba trenerja Jureta Krajnca je odgovorila tako, da si je kmalu priigrala 9 točk prednosti. Ježica je po glavnem odmoru prišla na 42:44, so Celjanke odločilni del posla opravile ravno v tretji četrtini, ki so jo dobile za 10 točk. V 30. minuti je tako Ota Požin zadela za celjsko prednost 21 točk. Do konca so Celjanke uspešno vzdrževale prednost, strelsko pa je prednjačila kapetanka Nika Ocvirk.

Ježica : Cinkarna Celje 72:90 (20:24, 18:20, 13:23, 21:23)
Ocvirk 28, Jazbec 22, Demirović 17, …

V naj peterki turnirja sta bili Nika Ocvirk in Andjela Demirović; foto: ŽKKCC

V finalu Celjanke v zasedbi z Gorenjske, ki je v polfinalu ugnala Slatinčanke, niso imele enakovrednih nasprotnic. Ob polčasu je razlika znašala 22 točk, do konca pa se je podvojila.

Na seznamu igralk na finalni tekmi so bile: Brina Kidrič, Lana Humski, Iva Simič, Nika Ocvirk, Ota Požin, Tara Jazbec, Nina Josipović, Lenka Tošić, Nika Blagus, Živa Gril, Julija Bukovec in Anđela Demirović.

Trenerju Kranjcu sta asistirala Žiga Pigac in Darko Lesjak, trener za telesno pripravo je bil Benjamin Ograjšek, fizioterapevtka pa Althea Gwashavanhu.

Domel : Cinkarna Celje 28:72 (8:18, 3:15, 7:14, 10:25)
Jazbec 17, Demirović 16, Ocvirk 15,

Za najbolj koristno igralko finalnega turnirja v Ljubljani je bila izbrana cinkarnarka Andjela Demirović.