Uspešen reprezentančni nastop mladih celjskih košarkaric v Beogradu

Mlade košarkarice ŽKK Cinkarna Celje Ines Mušić, Pia Pirih in Mia Bagari Banovšek so se s slovensko državno reprezentanco do 14 let mudile na Jr. NBA turnirju v Beogradu. Naša reprezentanca je prišla vse do finala, kjer so izgubile z domačinkami.

Kot pomočnik selektorja je bil z reprezentanco tudi trener mlajših selekcij ŽKK Cinkarna, Žiga Pigac.

Konec tedna je bil v Beogradu v športni dvorani Ranko Žerjavica na sporedu Jr. NBA turnir štirih držav v dekliški in fantovski konkurenci.

Slovenska dekliška reprezentanca do 14 let je v sobotnem rednem delu najprej premagala BiH, nato pa še Srbijo in na večerni tekmi še Hrvaško. S tem so se naše košarkarice uvrstile v finale turnirja proti Srbiji.

Tam se jim s srbskimi vrstnicami v drugo ni izšlo, izgubile so s 35:43 in osvojile drugo mesto na turnirju. V fantovski konkurenci so bili Slovenci tretji.