Družina s Celjem pobratenih občin se je po zadnji slavnostni seji celjske občinske skupščine, dvajsetega julija, povečala za novega člana, za makedonski Titov Veles. Že dlje časa pa so s Celjem pobratene občine: Čuprija, Doboj in Sisak.
Ko je na slavnosti govoril predsednik Občinske skupščine Titov Veles, Stevo Čulumov, je med drugim tudi predstavil svojo občino. Takole
je dejal: »Titov Veles je eno od pomembnih gospodarskih in kulturnih središč v SR Makedoniji.
To je mesto, ki se omenja že v tretjem stoletju pred našim štetjem. V devetnajstem stoletju postane veliko trgovsko, kulturno in politično središče v Makedoniji z okoli 20.000 prebivalci in z zelo razvito obrtjo.
Ob tako hitrem razvoju ni naključje, da je bila v njem že 1857. leta prva srednja šola v Makedoniji. V Velesu se je rodil in delal Vasin Glavinov, utemeljitelj socialistične misli v Makedoniji, ki je tu 1892. leta ustanovil prvo socialistično prosvetno društvo, kot prvo organizirano socialistično politično obliko v Makedoniji, in osem let pozneje tudi sindikat.
Do formiranja prve organizacije Komunistične partije v Velesu je prišlo 1919. leta. Že naslednje leto zmagajo komunisti na volitvah in prevzamejo oblast v svoje roke. Ustanovili so komunistično občino.
V vseh predvojnih letih je značilna velika moč in borba Komunistične partije ter delavskega razreda v mestu. Ta tradicija je seveda vplivala na zavest ljudi, da so se tudi v najtežji preizkušnji in v prvih začetkih narodnoosvobodilnega boja takoj vključili v boj proti sovražniku in da je v tej borbi dalo svoja življenja okoli tristo borcev.
Po zaslugi tega boja, po zaslugi borbe vseh jugoslovanskih narodov, je Titov Veles uspel, da se je iz izrazito obrtnega mesta z večino kmečkega prebivalstva razvil v mesto, v katerem je industrija postala vodilna gospodarska dejavnost. Titov Veles ima močno industrijo, zelo razvito kulturno dejavnost, izobraževalne ustanove, zdravstvo itd. Občina Titov Veles ima 65.000 prebivalcev. Šola se okoli 13.000 dijakov. Več kot 17.000 ljudi združuje delo v družbenem sektorju, a od osvoboditve do danes smo zgradili več kot 7000 novih stanovanj, ali 80 odstotkov vseh stanovanj. Na zdravstvenem področju dela 450 delavcev, od tega 95 zdravnikov vseh specialističnih smeri. V občini so štiri srednje in sedemnajst osnovnih šol, v katerih dela 574 učiteljev in profesorjev.«
Takšni so torej nekateri podatki iz osebne legitimacije Titovega Velesa, nove pobratene občine s Celjem.
Novi tednik, 2. 8. 1979