Hvala, gledalci!

S tem naslovom je bil na današnji dan pred 50 leti objavljen članek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:

Kljub visoki zmagi celjskih rokometašev proti Mladosti iz Banja luke 19:10 gre tokrat največje priznanje celjskim gledalcem, ljubiteljem rokometa, ki so polni dve uri v dežju in mrazu čakali na Skalni kleti, da so marljivi gasilci izčrpali preko 20 cm vode z igrišča, ki je zaradi stalnega dežja poplavilo. In kljub dežju so po dvournem čakanju zavzeto bodrili celjske igralce, da so le-ti dosegli uspeh.

Tekma je bila kljub nemogočim pogojem za igro izredno kvalitetna. Celjani so pokazali izredno igro v obrambi in samo v zadnjih minutah so po nepotrebnem dovolili gostom, da so dosegli dva zadetka in s tem zmanjšali že tako občuten poraz. Junak srečanja je bil vratar Marguč, ki je obranil kar štiri sedemetrovke. K zmagi so torej prispevali vsi, kajti poleg zelo razpoloženega Pučka so svojih pet minut imeli najprej Levstik, potem Vlado Bojevič in ob koncu Koren.

Vse skupaj pa je odlično povezoval Miha Bojevič, ki je bil gonilna moč vseh celjskih napadov. Trener Željko Seleš (na sliki) je ob koncu srečanja povedal: »To je čudovita publika, ki v polnem številu čaka dve uri na tekmo. Naši fantje so zaigrali prvič v letošnjem letu dobro v obrambi. To je dober znak pred srečanjem v Mostarju.« V nedeljo potujejo Celjani na težko srečanje v Mostar. Velež je novinec in velika neznanka za celjsko moštvo. Dve točki bi pomenili korak bliže jesenskemu prvaku.