Novi in prenovljeni prostori glasbene šole v Celju, ki jih bodo predali svojemu namenu danes dopoldne, pomenijo veliko pridobitev ne samo za Celje temveč tudi za širši slovenski prostor. Nova šola bo tako s prenovljenimi starimi in novozgrajeni prostori prav gotovo ena najlepše urejenih in najbolje opremljenih šol v Sloveniji.
Celotna investicija za novo šolo je stala okoli 60 milijonov dinarjev. Od tega so večino sredstev dobili iz drugega samoprispevka, en del so dobili tudi kot kredit iz amortizacijskih sredstev združenih osnovnih šol v Celju, čigar tozd so. Nekaj sredstev pa so prispevale delovne organizacije in šola sama.
Celotna uporabna površina glasbene šole se bo povečala kar za nekajkrat, saj bodo pridobili poleg prostorov za skupinsko delo ter individualni in frontalni pouk tudi novo dvoranico s 150 sedeži.
To je nedvomno velika pridobitev ne samo za šolo, temveč tudi za organizatorje komornih koncertov, saj v Celju primanjkuje tovrstnih prostorov.
Z novimi prostori glasbene šole v Celju so napravili korak naprej ne samo k posodobitvi pouka za sedanje učence, temveč so mislih tudi za napredek šole v bodoče. Pri tem ne gre za srednjo glasbeno šolo. Zaenkrat razmišljajo, da bi uvedli samo dislocircine oddelke, v sodelovanju z ostalimi glasbenimi šolami v celjski regiji. V teh šolah je namreč sposoben kader, ki bi lahko vodil take oddelke.
V novi šoli bo prostora za okoli 700 učencev, čeprav zaenkrat ne bodo mogli sprejeti vseh. Zaradi znanih ukrepov pri zaposlovanju ne morejo sprejeti novih kadrov, s sedanjim pa ne morejo poučevati več kot sedanjih 578 učencev. V prihodnje nameravajo v glasbeni šoli poučevati tudi vrsto instrumentov, ki jih sedaj niso mogli učiti. Velik poudarek pa bodo dali skupinskemu delu, saj bodo poleg že obstoječega mladinskega godalnega orkestra, ustanovili še mladinski pihalni orkester, otroški pevski zbor in mladinski harmonikarski orkester.
Novi tednik, 26. 5. 1983