Spomladanski cross motoristov Celja

V nedeljo dne 18.  4. 1948 je izvedlo avto-moto društvo »Šlander« iz Celja, svoj I. spomladanski moto-kroskontri.

Proga je merila 94 km, ter je vodila skozi več okoliških vasi, z namenom, da popularizira to lepo športno panogo med ostalim podeželskim ljudstvom. Tekla je izpred postaje Celje, kjer je bil start, Čret—Gaberje—Gaje—Začret—Teharje—Štore—Sv, Jurij—Grobelno—Št. Vid—Ponikva—Ljubečno—’Trnovlje — Dobrova —Lokrovec —Vojnik—Dobrna—Ostrožno —Levec in nazaj v Celje, Delno je bila speljana po kolovozih, stranskih poteh, travnikih, gozdovih in celo skozi potok.

Športna komisija, ki je progo izbrala in preizkusila, je takšno progo izbrala nalašč po težkem terenu, kjer so imeli vozači priliko dokazati svojo tehnično in strokovno sposobnost, spoznavanje terena in orientacijo, poleg tega pa dokazati visoko sposobnost strojev.

Na startu ob 8 uri v Celju sc je javilo 40 vozačev, ki so ob prcejšnjem številu gledalcev in ljubiteljev motorizma odšli na vožnjo v dvominutnih presledkih, in sicer najprej najtežji motorji, nato pa po kategorijah do najlažjih.

Mladina in tudi naše podeželsko ljudstvo je z zanimanjem in navdušenjem sledilo ob progi tekmovalcem in se divilo njihovi sposobnosti in drznosti.

Kmalu po 10 uri so prišli prvi vozači nazaj na cilj, sveži in navdušeni nad lepo vožnjo. Ob poldvanajsti uri je bila prireditev s prihodom zadnjega tekmovalca zaključena.

2. mesto Nikler Maks

Organizacija, ki je bila v rokah neumornega tov. Šimenca, je ob lepem vremenu in ob prisotnosti mnogih gledalcev zelo dobro uspela. Zlasti velik pomen je imela prireditev v propagandnem smislu, ter je bila proga zaradi tega speljana skozi več vasi, da vzbudi zanimanje za motorizem med našo podeželsko mladino, ki bo v najbližji bodočnosti dala nov kader traktoristov in šoferjev, za kar pa bo našla v moto društvu največ priložnosti in podpore