Zadovoljni gledalci in ustvarjalci Pogovor z gledalci o iztekajoči sezoni, ki ga že vrsto let zapored pripravlja SLG Celje, je tudi letos potekal v razmeroma ozkem krogu udeležencev, vendar pohvalno s strani sodelujočih o delu gledališča v pretekli sezoni.
Še posebej so bili v gledališču veseli pohval s strani organizatorjev kulturnega življenja, ki so poudarili, da zlasti v zadnjih dveh sezonah zanimanje za delo gledališča v njihovih okoljih raste in da je vse manj tistih, ki bi bili po predstavah v SLG nezadovoljni.
Govorili so tudi o tem, da se je zanimanje za odprte vstopnice povečalo tudi za 100 odstotkov. Upati je torej, da se bo ta interes občinstva za gledališko ustvarjanje v prihodnji sezoni še stopnjeval.
Drugo kar je pokazala okrogla miza pred tednom dni, je ta, da je bila sezona v celoti izredno pestra in kvalitetna.
Pri večini je prevladovalo mnenje, da je bila najuspešnejša predstava Amadeus, da pa tudi ostale niso bile nič manj kvalitetne, čeprav nekatere manj odmevne: niti Let na mestu, kakor tudi ne Rajanje, Mor. pol. kvalif. tov. Gubca, za katero je bilo posebej poudarjeno, da je bila izredno aktualna in pogumna in da je posebne vrednosti tudi sodelovanje SLG s Cankarjevim domom, v katerem so poleg Gubca realizirali tudi Vaje v slogu. Lepo je bila sprejeta tudi otroška predstava Magnetni deček, za katero so sicer učitelji zatrdili, da so jo mladi iz različnih socialnih in geografskih okolij dokaj različno sprejemali.
Razprava je potrdila, da je gledališče tudi v sezoni 82/83 s svojimi osmimi različnimi uprizoritvami opravilo pomembno kulturno poslanstvo tako v domači hiši kot na gostovanjih, ki jih je bilo letos skoraj 40 odstotkov. V gledališču so z doseženim zadovoljni predvsem zato, ker je bilo zadovoljno občinstvo.
H kulturni ponudbi v osrednji gledališki hiši pa je potrebno prišteti tudi 129 predstav drugih gledališč, tako da so bili gledalci informirani tudi o ustvarjalnosti drugih gledaliških hiš, kar je dalo gledališki sezoni svojevrsten pečat.
Z repertoarjem za naslednjo sezono, o čemer so tudi govorili na skupnem srečanju, pa želi SLG Celje nadaljevati začrtano pot pod geslom: “Za vsakogar vse« in ne »za vsakega nekaj.«
Novi tednik, 23. 6. 1983