S tem naslovom je bil na današnji dan pred 35 leti objavljen članek v Novem tedniku. Vabljeni k branju:
V Celju so za 21 inovacij razdelili priznanja, diplome in denarne nagrade, zbranim pa je v Narodnem domu spregovoril predsednik skupščine občine. Tone Zimšek. Poudaril je, da mora inovativna de javnost postati del poslovne strategije, inovatorje pa bo treba še primerneje tudi materialno stimulirati. Ob ostalem naj bi to dosegli tudi s tem, da bi vodilnim delavcem dajali nekakšen inovacijski mandat, inovatorjem pa zagotovili tudi ustrezen odstotek od inovacijskega dobička.
Inovatorje so v Celju letos nagradili že štirinajstič zapovrstjo. Lani je bilo v občini 740 inovacijskih predlogov 671 inovatorjev, z njimi pa je bilo ustvarjenega 8 milijard in 114 milijonov dinarjev dohodka. Poprejšnjo selekcijo inovacij za nagrade so opravili že v celjskih kolektivih, komisija pa je nato izbirala med 24 prijavami iz desetih delovnih organizacij. Čeprav ni mogoče trditi, da je inventivne dejavnosti v Celju premalo, je tudi ni dovolj. Zato je morda zanimiv predlog Toneta Zimška, da bi v občini pričeli sestavljati lestvico najuspešnejših organizacij in odgovornih delavcev na tem področju.
Diplome in denarne nagrade so dobili Miro Rožej, Vili Irman, Dejan Vindiš in Roman Andrejaš iz Ema za razvoj naprav za kurjenje vseh vrst lesnih ostankov za pripravo tehnološke pare, Tine Verhovec iz Klime za rešitev teh ničnih problemov pri centrifugalnih ventilatorjih, aksialnih ventilatorjih in za dušenje zvoka pri velikih prezračevalnih sistemih. Milan Boršič, Franc Jurčak in Jože Bračič iz Libele za razvijanje novih tipov tehtnic za tehtanje eksplozijsko nevarnih snovi. Drago Žohar iz Železarne Štore za razvoj plinsko energetskih naprav. Bojan Božič iz Aera za vodenje skupine, ki je razvila nove tipe barv. Pavel Blagotinšek, Janez Bitenc, Smilja Marine in Zoran Veber iz Cinkarne za raziskave s področja barijevih soli, Cveto Ščuka, Franc Dobovšek in Mitja Ščuka iz Libele za osvojitev tehnologije proizvod nje posebnih pretvornikov za serijsko proizvodnjo tehtnic, Peter Bračun, Minko Ploštajner, Alojz Burič, Roman Grabner in Franc Romih iz Železarne Štore za nalogo Modificirana tehnologija izdelave jekel.
Priznanja in nagrade so dobili Marjan Furlan in Slavko Sotošek iz Aera, Viktor Kovačič, Anton Žerjav in Bogdan Nunčič iz Cinkarne, Franc Jošovc s še tremi sodelavci iz Cinkarne, Marjan Spolenak iz Ema, Anton Petrovič iz Gradisa, Jure Bohinc iz Ingrada, Franc Aršak iz Komunale, Rudi Zore, Ivo Kralj in Jan Rihter iz Libele in Leopold Vrečko iz Žične.
Plakete in nagrade so prejeli Franc Gutenberger iz Cinkarne, Erika Kosi iz Gradisa in Bojan Božiček, Milan Gračner, Franc Kavčič ter Franc Kapel iz Železarne Štore.
BP, Novi tednik, 19. 10. 1989
*cena časopisa: 15.000 dinarjev