V celjski občini so doslej vztrajali, da ob premaknitvi urinih kazalcev delovni čas ostane nespremenjen, torej pričetek ob sedmi uri. Sedaj pa so tu razmere najbolj zaostrene.
V večjih delovnih organizacijah zahtevajo celo odstop sindikalnih delavcev, ki so »uporno« zastopali družbeno usmeritev. Nekateri predsedniki osnovnih sindikalnih organizacij in konferenc v teh organizacijah združenega dela so sami ponudili svoj odstop in ga utemeljevali z nemočjo pri uveljavljanju družbenih usmeritev.
Delavci groze v posameznih primerih z izstopom iz sindikata, prišlo je do prekinitev dela. Občinski sindikalni svet ocenjuje, da so zahteve delavcev po enotnem urejanju delovnega časa upravičene. Zato so že vse pripravili na poenotenje pričetka dela ob 6. uri oziroma na čas pred 27. marcem.
Mnenja pa so, da je nemogoče, da bi vsak po svoje izbiral delovni čas, zato pozivajo vse delavce, da ga u sklade do sredine, tega meseca. Ko bo usklajen, bodo temu prilagodili tudi prevoze in otroške varstvo. Zavračajo očitke, da sindikat ni vsega storil za uveljavitev republiških priporočil. Nasprotno. O zahtevah delavcev so sprotno obveščali republiški sindikalni svet in opozarjali, da bo potrebno kaj storiti. Pol leta je bil čas, a v republiki pri dogovorjenem niso vztrajali. Niso vztrajali ne v regijah, v občinah. Izgubili smo le veliko časa, potrpljenja in zaupanja, a smo še na slabšem kot ob pričetku uvajanja novega.
Novi tednik, 6. 10. 1983