Salve smeha s komedijo Radio Ga-Ga na celjskem Starem Gradu (foto)


Sašo Hribar

Ali ste že kdaj bili v istem prostoru z vsemi pomembnimi slovenskimi politiki, športniki, športnimi komentatorji, kulturniki in preostalimi estradniki, ki jim ni mar za resnico? Prav to priložnost so v četrtek zvečer zagrabili obiskovalci Starega gradu Celje, saj so lahko uživali v družbi celotne slovenske smetane. Češnjo na vrhu smetane je predstavljalo dejstvo, da so bila vsa odmevna slovenska imena ujeta v le tri osebe: Tilen Artač, Jure Mastnak in Sašo Hribar.

Trije mušketirji humorja so  imitacijo ponesli na popolnoma nov nivo s komedijo Radio Ga-Ga. Koncept komedije je bila celovečerna oddaja, ki je gostila vse bolj ali manj pomembne Slovence (in tuje glasbene goste) hkrati. Igralska zasedba se je tako najprej spustila na zelo razgret politični parket, kjer sta med drugim nastopila France Bučar in Dimitrij Ruper, ki je premierno predstavil svojo najnovejšo pesem in knjigo Kamo sutra. Zelo strokovno delo je še posebej priročno za pojasnjevanje medsebojnih odnosov med Slovenci in Hrvati, lahko pa služi tudi kot lahkotno poletno branje.

Svoje dileme in hobije je predstavil tudi sam Danilo Türk, ki je izrazil precej razburjenja, da sedaj, ko nima več predsedniške funkcije, ne more več prosto potovati z letali. Se je pa namesto tega podal v društvo ljubiteljev marihuane in med svingerje, kjer sicer nima brezplačnih letov, vendar lahko kljub vsemu reče, da zna izkoristiti življenje. Seveda ni šlo tudi brez soočanja z Borutom Pahorjem, ki je odkrito spregovoril o svojem profesionalnem filmu z La Toyem in moškim toplo priporočil depilacijo.

Jure Mastnak

Na sporedu je bilo tudi soočenje med Slavkom Bobovnikom in Janezem Janšo, ki je te dni zelo zaposlen z bitko proti narcisoidnemu in egocentričnemu petelinu na svojem ozemlju. Kakršnekoli podobnosti z realnimi osebami so zgolj naključje. Svoj kotliček je pristavila tudi Alenka Bratušek, katere način govora je sumljivo spominjal na Zorana Jankovića, prav tako pa je govorila tudi o dolgovih svojega sina Jurčka. Na prvi pogled je skoraj izgledalo tako, kot da gre le za Jankovićevo marioneto, vendar se lahko Bratuškova še vedno sklicuje na težave z glasilkami.

Za glasbeni premor je poskrbel Andrej Šifrer, nato pa je napočil čas za kulturo, ko je vse vajeti v roke prevzela Svetlana Makarovič, ki pa je v končni fazi tako naveličana Slovenije in njenih prebivalcev, da se je hitro umaknila z odra. Za kulturni prispevek je tako poskrbel nadebudni Branko Grims.

Tilen Artač

Vsaka slovenska oddaja pa ni prava oddaja brez rubrike o športu. Isto velja za Radio Ga-Ga, kjer je bila podeljena podelitev največjemu slovenskemu športniku Martinu Strelu. Sam sicer ni najbolj navdušen nad plavanjem s prašiči, ga pa zelo navdušujejo njegovi dosežki. Njegov govor je zaključil generalni sponzor dogodka, Boško Šrot, ki je vstopnino pobral kar zase, saj je vendar recesija. Ta del oddaje je zaključil legendarni Leonard Cohen z glasbenim vložkom.

Breda Pečan je s svojo izjemno lepoto nagovorila celjsko občinstvo z zgroženjem, saj je v publiki pogrešala Igorja Lukšiča. Nekaj besed o bližajočem se evropskem prvenstvu v košarki sta izmenjala Miha Žibrat in Zmago Sagadin, ki sta bila nad svojim nastopom tako navdušena, da se kar nista morala dogovoriti, kdo bo začel z govorom. Kot je izpostaviš Sašo Hribar, ni skrivnost, da Celje p premore najboljšega športnega novinarja v zgodovini slovenskega naroda – Iva Glavanoviča. Kljub temu, da v okviru oddaje ni pokazal svojih najboljših komentatorskih sposobnosti, pa je izkazal veliko naklonjenost Zlatku Zahoviću. To je bil tudi povod za priljubljenega nogometaša, da je sam zavzel oder s svojimi neverjetnimi intelektualnimi sposobnostmi. Med izzivom, kjer je moral našteti pet gozdnih živali, je namreč izpostavil bobra, veveričko in tri srne.

Občinstvo sta še posebej navdušila počasni Srečko Katanec in hiperaktivni Lenart J. Kučić s svojo kontrastnostjo in z ugotovitvijo, da brez nogometne žoge pač ni nogometa. Piko na i je dodal še Mick Jagger, ki je v Celju prvič zapel brez playbacka in glede na njegov nastop lahko špekuliramo, da je šlo tudi za njegov zadnji nastop v živo.

Svoje neverjetne sposobnosti imitiranja na primeru psa, ki je že 12 let priklenjen na verigi, je prikazal tudi Tilen Artač, na odru pa ga je nasledil sam Jože Potrebuješ s tradicionalnimi Krokodilčki. Seveda ni šlo brez predstavnikov družine Strojan, ki so se preselili v Celje, kjer so bili žrtev strašne tragedije. Sin je namreč odprl svojo bencinsko črpalko in samega sebe oropal, kar pa je v času krize popolnoma razumljivo, saj mu šef enostavno ni izplačal plače.

V kontekstu družine Strojan se je oddaja zaključila povsem v slovenskem stilu, z rubriko Jermanovo oko. Tako smo zopet lahko prisostvovali prepiru sosedov zaradi nekaj milimetrov zemlje, slovensko mentaliteto pa je okronal sam Milan Kučan, ki mu je pripadla zadnja beseda. Kot že ničkolikokrat prej. To je bil tudi trenutek, ko so Tilen Artač, Jure Mastnak in Sašo Hribar nazaj prevzeli svoje identitete in tudi Celju dokazali, da so mojstri imitacije na slovenskem prostoru. Nekaj dokaznega gradiva smo zbrali tudi v spodnji fotogaleriji.

[simpleviewer width=100% height=700 id=411]

F/T: Tina Ožvald